© Wikimedia Commons nuotr.

Kai pasaulyje netyla kalbos apie karščių bangas, norisi tik sėdėti pavėsyje arba gaivintis vėsiu vandeniu, o sėdėti įkaitusiame automobilyje tampa tiesiog neįmanoma ne tik žmonėms, bet ir mūsų augintiniams, Tenesyje (JAV) įsigaliojo naujas įstatymas, kuris leidžia gelbėti gyvūnus, kaip ir vaikus, paliktus kaisti automobilyje, net jei ir tam prireiktų smarkiai apgadinti svetimą turtą.

Įstatymas nurodo, kad prieš gadindamas svetimą turtą, žmogus privalo įsitikinti, kad automobilis yra užrakintas ir  gyvūnui gresia pavojus, jei šis nebus iškart išlaisvintas iš automobilio.Taip pat, žmogus privalo iškviesti policiją prieš arba po gelbėjimo operacijos.

Naujame įstatyme taip pat nurodoma, kad asmuo, pažeidęs transporto priemonę, įsipareigoja palikti kontaktinę informaciją automobilio savininkui,  turi pasilikti  kartu su nepilnamečiu vaiku ar gyvūnu, kol atvyksta pirmoji pagalba ir nenaudoti daugiau jėgos, nei būtina.

“Tai yra pirmasis įstatymas visose Jungtinėse Amerikos Valstijose, leidžiantis įsilaužti į svetimą automobilį tam, kad būtų išgebėta gyvūno gyvybė” – teigia Tenesio valstijos atstovas Davidas Hawkas (David Hawk).

Įstatymas buvo pradėtas svarstyti po nelaimės 2013 metais, kai du šunys, palikti automobilyje, užduso nuo karščio, kol žmonės bandė surasti jų šeimininką prekybos centre.

„Gyvūno automobilyje negalima palikti net kelioms minutėms, jei temperatūra siekia daugiau nei 20 laipsnių. Dauguma naminių gyvūnų, ypač šunys, save atvėsinti sugeba labai silpnai – jie neprakaituoja kaip žmones, todėl net kelios minutės karštyje gali padaryti nepataisomą žalą – gyvūnas gali perkaisti ir mirti“ – teigia Liza Prais (Lisa Price), Humaniškumo draugijos Tenesyje operacijų vadovė. Specialistė taip pat pataria – „Jei negalite vestis šuns su savimi, palikite šunį pririštą pavėsyje lauke, ar paprašykite, kad bendrakeleiviai su juo pabūtų“

Tenesio gyventojai taip pat džiaugiasi šiuo įstatymu, mat dažnai, net ir matydami besikankinančius gyvūnus automobilyje, dauguma sudvejoja dėl apgadinto turto kompensacijos. Tikimasi, kad šiuo pavyzdžiu paseks ir kitos šalys.

Taip pat skaitykite: Nepalo hinduistų šventykla atsisako šimtmečius gyvavusios gyvūnų masinio aukojimo tradicijos

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: