Organizatorių archyvo nuotr,

Šiandien, kai elektros kainos gerokai pakilo, saulės elektrinės tema dažna ir žiniasklaidoje, ir privačiuose pokalbiuose. Vis dėlto itin daug dėmesio skiriama jų suteikiamiems privalumams, o štai apie trūkumus dažnai nutylima. Panagrinėkime, kokių pliusų suteikia saulės energetika ir kaip jais galima pasinaudoti jau šiandien, į kokius neigiamus aspektus verta atkreipti dėmesį.

Saulės elektrinės privalumai

Be jokių abejonių, vienas labiausiai vertinamų saulės elektrinės privalumų yra nemokama elektros energija – kai investicijos į saulės elektrinę atsiperka, elektros energijos gamyba nieko nekainuoja. Patogu ir tai, kad modernios šiuolaikinės saulės elektrinės jau gali visiškai patenkinti namų ūkio elektros poreikius, o tai leidžia gerokai sumažinti išlaidas už komunalines paslaugas. Jei anksčiau dar buvo keliamas klausimas, ar saulės elektrinės atsiperka, tai šiandien tuo nė kiek neabejojama, verta tik paskaičiuoti atsipirkimo laiką.

Kitas neginčijamas privalumas yra autonomija. Saulės elektrinės su baterija naudojimas suteikia visišką nepriklausomybę – nebereikia tiesti elektros tinklų ir galima savo pagaminta elektra naudotis nors ir viduryje miško.

Saulės elektrinių pagaminama energija yra švari ir leidžia sumažinti neigiamą poveikį aplinkai. Žinoma, skaičiuojant išlaidas šis argumentas gal ir nėra pagrindinis, tačiau tai malonus privalumas, kuris leidžia mėgautis švaresne aplinka. Sumažinti savo CO2 pėdsaką galime visi, o taip prisidėsime prie mūsų planetos ateities. Būtent dėl šios priežasties saulės elektrinės įrengimui yra teikiama valstybės parama, kuria pasinaudojus galima gerokai sumažinti reikalingų investicijų kiekį.

Patogi ir saulės elektrinių priežiūra. Iš tikrųjų, ji praktiškai nereikalinga, tačiau žiemų reikės nuo saulės modulių pašalinti sniegą – taip jie galės veikti efektyviau. Nepaisant to, kad beveik nereikalauja priežiūros, saulės elektrinės yra labai ilgaamžės. Tai liudija ir gamintojų suteikiami garantijos laikotarpiai – jie siekia net iki 25 metų ar dar ilgiau. Paprastas veikimo principas užtikrina, kad saulės elektrinė tarnaus tikrai ilgai.

Saulės elektrinės trūkumai

Saulės elektrinės – tai nuolat tobulėjanti saulės energetikos sritis, todėl nereikėtų stebėtis, kad sistema dar turi trūkumų. Visgi tokių elektrinių funkcionalumas, efektyvumas ir pritaikomumas nuolatos auga. Nepaisant to, vienas didžiausių trūkumų yra nemaža kaina – nors investicija atsiperka, ne visi gali sau leisti tiek investuoti į elektros energijos gamybą.

Kitas trūkumas yra autonomija, kurią suteikia baterijos naudojimas. Deja, baterijos kainuoja gana brangiai, todėl perteklinės energijos kaupimui dažniausiai naudojamas kitas sprendimas – prisijungimas prie elektros tinklų ir energijos perdavimas pasaugojimui. Tai gana pigi alternatyva nereikalaujanti tokių didelių investicijų, tačiau ji suteikia šiokį tokį neapibrėžtumą, nes pasaugojimo paslaugos kaina taip pat gali keistis. Kartais tai net atbaido vartotojus nuo saulės elektrinės įrengimo.

Žinoma, galima įžvelgti ir kitų trūkumų: vieniems nepatinka saulės kolektorių išvaizda, kiti laukia, kol jų veikimas taps dar efektyvesnis, tačiau faktas tas, kad saulės energetika suteikia galimybę šiandien pasinaudoti tvariomis ateities technologijomis, tad į jas investuoti visada verta.

Partnerių turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: