(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje, V.Putvinskio g. 64, Kaune

Vasario 16 d., antradienį, 14 val.

Bus atidaryta Prano Griušio tapybos darbų paroda. Atidarymo data – vasario 16-oji – pasirinkta neatsitiktinai. Keturis kartus P. Griušio darbai pelnė žiūrovų simpatijas „Geriausio metų kūrinio parodoje”, kurio laureatai tradiciškai išrenkami ir skelbiami Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.
Švęskime Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną kartu!

Šiais metais A. Žmuidzinavičiaus muziejuje pristatoma apžvalginė menininko darbų paroda, kurioje eksponuojami publikos jau pamėgti bei dar nematyti kūriniai.

„Pasinaudodamas fotografiniu natūralizmu, retkarčiais dekoratyviai ornamentuodamas, praturtindamas siužetą istorinėmis reminiscencijomis ir žmonių elgsenos stereotipais, viename darbe jis gali sujungti ir šventumą, ir banalybę, ir simboliką, ir ironiją. Todėl įmanomos įvairios, net prieštaringiausios interpretacijos (sakralios žmonių vestuvės – banalios kiaulės skerstuvės). Versijos pinasi ir sąlyčio taškuose ardo viena kitos tobulumo įspūdį.
Atrodo, jog menininkas jautrus įvairiausiai informacijai ir profesionaliai žaidžia tuo, ką pamatė, perskaitė ar išgirdo. Net asmeniškai jį palietusius įvykius mėgsta panerti į papildomoms pasakojimo kryptims atviras struktūras.”

(Saulius Mikėnas)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: