„Vertinu lietuvių požiūrį į mane, į ukrainietį. Turime panašių problemų, todėl šis bendradarbiavimas ir parama yra gyvybiškai svarbūs“, – sako Marko Aharkovas iš Charkovo. Pasinaudojęs draugės rekomendacija, Marko studijuoja tarptautinio verslo magistrą KTU Ekonomikos ir verslo fakultete (EVF).

Vienas pagrindinių kriterijų renkantis Kauno technologijos universitetą Marko buvo ne tik galimybė gauti stipendiją studijoms, bet ir pagyventi Lietuvos kultūroje. Prieš pradėdamas studijas, apsilankęs Lietuvoje ir Kaune, ukrainietis KTU studentas čia jaučiasi kaip namuose.

„Lietuvių kultūra labai panaši į ukrainietišką, todėl čia aš jaučiuosi labai jaukiai. Prieš studijas du kartus buvau Lietuvoje. Man patinka jūsų gamta, architektūra ir istorija“, – sako studentas.

– Kas tau patinka studijuojant KTU?

– Turiu draugę, kuri čia įgijo magistro laipsnį, tad ji labai rekomendavo šį universitetą ir suteikė daug naudingos informacijos apie pačias studijas. Tačiau nepaisant to, kad nemažai informacijos susirinkau iš KTU svetainės ir savo draugės, mane nustebino studijų formatas – jos ciklinės. Dalykus mokomės nuosekliai, o ne tuo pačiu metu. Mane labai žavi moduliuose naudojamos atvejų analizės bei problemų sprendimo metodika. Žinoma, turime ir nemažai kviestinių dėstytojų iš verslo bei kitų universitetų.

Be abejo, galimybė išvykti dalinėms studijoms su mainų programa taip pat labai viliojanti!

– Į Universitetą įstojai prasidėjus pandemijai. Kaip sekėsi? Mokeisi nuotoliu ar atvykai į Kauną?

– Semestro pradžioje gyvenau Kaune, tačiau metų gale grįžau į Ukrainą, kadangi visos paskaitos vyko virtualiai. Tačiau aš labai džiaugiuosi savo studijų pasirinkimu, o dar gyvendamas Kaune galėjau nemokamai lankytis sporto salėje, esančioje šalia bendrabučio, nors ir buvo nemažai suvaržymų dėl karantino.

Be abejo, norėčiau daugiau susitikimų su kitais tarptautiniais studentais, eiti į paskaitas studentų miestelyje ir lankytis įmonėse paskaitų metu, tad viliuosi, kad visa tai bus įmanoma man grįžus rugsėjį.

– Kas tau labiausiai patinka Lietuvoje?

– Lietuvių kultūra labai panaši į ukrainietišką, todėl čia aš jaučiuosi labai jaukiai. Nemaža dalis vyresnės kartos atstovų kalba rusiškai, o beveik visi jaunesni moka angliškai, tad susikalbėti ir bendrauti nesudėtinga. Prieš magistrantūrą du kartus lankiausi Lietuvoje ir man patiko jos gamta, architektūra ir istorija. Žinoma, man patinka ir Kaunas. Nors jis mažesnis nei Vilnius, bet taip pat labai gražus miestas su visa reikalinga infrastruktūra.

Manau, kad mūsų tautos viena kitą mėgsta. Turime panašias problemas, tad bendradarbiavimas ir parama yra gyvybiškai svarbūs. Aš labai vertinu lietuvių požiūrį į mane, kaip ukrainietį.

– Kaip pasirinkai studijų kryptį?

– Esu įgijęs Tarptautinės ekonomikos bakalaurą, todėl nusprendžiau tęsti mokslus ekonomikos kryptyje. Ateityje norėčiau siekti daktaro laipsnio ir doktorantūrą derinti su darbu (viliuosi rasti praktiką). Tad turbūt mano pagrindinis tikslas šiandienai yra parašyti puikų baigiamąjį darbą, apsiginti magistro laipsnį ir įgauti vertingų pažinčių savo ateities karjerai.

– Ar gali plačiau papasakoti apie valstybinės stipendijos gavimo procesą?

– Visa informacija apie valstybinę stipendiją Ukrainos studentams buvo prieinama KTU tinklalapyje. Pats procesas buvo tikrai paprastas, nemažai pagelbėjo KTU Tarptautinių ryšių departamentas. Turbūt valstybės parama ir lietuviška kultūra man buvo pagrindiniai motyvai, dėl kurių pasirinkau atvykti į Lietuvą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: