Plečiasi Kauno rajono kultūros erdvės

Paskelbė: KaunoŽinios.lt redakcija Data: 2013-04-22 02:56

Spausdinti | Komentarai

Atnaujinus Raudondvario dvaro žirgyną ir oranžeriją atsiras daugiau vietos profesionaliajam menui: Kauno rajono savivaldybė plės bendradarbiavimą su Kauno filharmonija, Kauno nacionaliniu dramos teatru, Kauno valstybiniu muzikiniu teatru bei Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriumi. Apie tai kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas susitikime su rajono kultūros darbuotojais.

Balandžio 19 dieną į Kauno nacionalinį dramos teatrą rinkosi Kauno rajono kultūros centrų vadovai, bibliotekininkai, tautodailininkai, muziejininkai, saviveiklos kolektyvų nariai – čia buvo paminėta Kultūros darbuotojų diena.

“Simboliška, kad Kultūros dieną švenčiame pavasarį, kai atbunda gamta. Jūs esate tie žmonės, kurie budina sielas, žadina jausmus ir vaizduotę, skatina mūsų krašto bendruomenę gyventi gražiau, skleidžia gerą nuotaiką“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, dėkodamas susirinkusiesiems už pasiaukojamą darbą, kūrybiškumą ir rajono garsinimą.

Meras įteikė padėkas Kauno rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotojai kultūrai Alvyrai Čičinskienei, Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos bibliotekininkėms E.Matveičikienei ir V.Tamašauskienei bei Ežerėlio kultūros centro meno vadovei Ž.Girdauskienei.

Taip pat buvo pagerbtas medžio skulptorius Adolfas Teresius, praėjusiais metais įvertintas aukščiausiu Lietuvos tautodailininkų apdovanojimu „Aukso vainiku“.

Valerijus Makūnas pasidžiaugė ir kitais rajono kultūros darbuotojų laimėjimais. 2012 metais Kauno rajono Domeikavos gimnazijos vaikų folkloro ansamblio ,,Serbentėlė“ vadovei Daivai Bradauskienei įteikta Kultūros ministerijos įsteigta Kultūros kūrėjo premija.

Viena garsiausių ir produktyviausių Lietuvoje – Taurakiemio kultūros centro „Piliuonos“ tautodailės studija jungiai 22 narius. Jos dalyviai nuolat užima aukštas prizines vietas respublikiniuose konkursuose ir parodose. Pernai laureate tapo šios studijos vadovė Regina Juodžbalienė. Pinigines premijas gavo dar dvi „Piliuonos“ tautodailės studijos narės – Dalia Žalimienė ir Ramutė Gylienė.

Iš viso Kauno rajone veikia 26 kultūros centrai, juose dirba 103 kultūros darbuotojai, kurie vadovauja 140 mėgėjų meno kolektyvams, 68 būreliams ir studijoms.

Kulautuva kiekvieną vasarą laukia atvykstant dainuojamosios poezijos mėgėjų, kurių gretos vis didėja. Saviti ir įdomūs dūdmaišininkų susipūtimai Vilkijoje, Rasos ant Pyplių piliakalnio bei Samyluose, poezijos šventė Vincui Mykolaičiui Putinui atminti, kaimo kapelų varžytuvės ,,Grok ir dainuok“ Ramučių kultūros centre, miestelių šventės.

Šalia tradicinių Kauno rajono renginių sėkmingai startavo naujos šventės. Tai sutartinių festivalis „Sesė sodų sodina“ , „Obelynė“ , Gandrinės Neveronyse, Griežlės diena Užliedžiuose, Kulautuvos gegužinė, respublikinis liaudiškų šokių festivalis „Subatėlė“ Raudondvaryje.

Meras Valerijus Makūnas pastebėjo, kad kultūrai skleistis rajone atsiranda vis daugiau erdvių. Vienas tokių traukos centrų – atgimstantis Raudondvario dvaras. Čia jau įvyko keli renginiai, skirti Tarmių metams. Praėjusį ketvirtadienį dvare buvo pagerbti geriausi šalies restauratoriai ir archeologijos paveldo puoselėtojai.

„Laukiame oranžerijos ir žirgyno atnaujinimo pabaigtuvių – čia įsikurs menų inkubatorius. Jau šią vasarą į jį atkeliaus Pažaislio muzikos festivalis, įvairios parodos, koncertai, šventės. Taigi, turėsime vis daugiau galimybių džiaugtis profesionaliuoju menu“, – kalbėjo meras.

© krs.lt archyvo nuotr.

Kauno rajono savivaldybė yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis su Kauno filharmonija, Kauno nacionaliniu dramos teatru, Kauno valstybiniu muzikiniu teatru ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriumi.

Liepos 6-ąją – Valstybės dieną Raudondvaryje numatyta surengti fotomenininko Antano Sutkaus parodą, Muzikinio teatro artistų koncertą, Viduramžių šventę, į kurią ketina atvykti ir Kauno rajono savivaldybės partneriai iš Varmijos Mozūrijos vaivadijos.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
traffix.lt