© Deimantės Piraitytės nuotr.

Ketvirtadienį Kaune prasidėjo didžiausias Lietuvoje kino festivalis „Kino pavasaris“. Šiemet festivalį atidarė garsaus režisieriaus Kirilo Serebrenikovo filmas „Vasara“ – odė Viktorui Cojui ir grupei „Kino“. Taip festivalio bendruomenė išreiškė palaikymą iki šiol nepagrįstai namų arešto sąlygomis kalinčiam filmo režisieriui. Geriausius ir išskirtinius metų filmus į Kauną ir visą Lietuvą atvežantis festivalis tęsis iki balandžio 4-osios.

Atidarymo svečius sveikino ir programą pristatė „Kino pavasario“ direktorė Vida Ramaškienė ir viena iš festivalio programos sudarytojų Aistė Račaitytė. Jau 24-ąjį kartą vykstantis „Kino pavasaris“ tradiciškai kviečia pamatyti ne tik didžiausiuose festivaliuose apdovanotus išskirtinius filmus, bet ir debiutuojančių režisierių darbus. Kaune bus rodoma daugiau kaip 60 filmų ir surengta daugiau nei 130 seansų, visi jie bus rodomi kino teatre „Forum Cinemas“ ir kino centre „Romuva“.

Festivalio pradžią pažymėjo vienas ryškiausių festivalio filmų „Vasara“ – romantiška ir maištinga kelionė į 9-ojo dešimtmečio Leningradą (dabartinį Sankt Peterburgą), kur griaudi roko muzika, o jaunimo širdys plaka laisvės troškimu. Nuo šiandien Kauno žiūrovai galės rinktis iš įvairiausius kino skonius patenkinančių, kruopščiai atrinktų filmų.

Šių metų festivalio programoje apstu išskirtinių, prestižiniuose kino festivaliuose įvertintų ir auditorijos pripažintų filmų. Tarp jų šešiems „Oskarams“ nominuotas ir už geriausią adaptuotą scenarijų apdovanotas Spike’o Lee filmas „Juodaodis iš Kukluksklano“ (BlacKkKlansman), taip pat Kanų kino festivalyje „Auksine palmės šakele“ įvertintas, žiūrovus sukrėtęs ir pavergęs garsiojo japonų režisieriaus Hirokazu Kore-eda filmas „Vagiliautojai“ (Shoplifters). Į festivalio ekranus Kaune grįžta ir praėjusiais metais „Kino pavasario“ žiūrovus sužavėję „Gyvatės apkabinimo“ autoriai Ciro Guerra ir Cristina Gallego su naujausiu darbu „Vasaros paukščiai“ (The Birds of Passage). Juosta nukelia į hipių kultūros prisodrintą 8-ojo dešimtmečio Kolumbiją, kuri nustebins ne tik magiškais vaizdais, bet ir nagrinėjamomis temomis.

12

© Deimantės Piraitytės nuotr.

Festivalio organizatoriai ragina atkreipti dėmesį į specialius seansus, kuriuose dalyvaus ir filmų kūrybinės grupės. Lenkų kino gerbėjai ir ne tik kovo 23 dieną kino teatre „Forum Cinemas“ turės progą susitikti su tragikomiško filmo „Panikos ataka“ (Panick attack) režisieriumi Pawełu Maślona, kovo 24 dieną – su alkoholizmo temą nagrinėjančio filmo „Iki dugno“ (Playing Hard) kūrybine grupe. Vienas iš vėliausiai į programą įtrauktų ir tiesiai iš šių metų Berlyno kino festivalio atkeliavęs filmas „Žemė po mano kojomis“ (The Ground Beneath My Feet) kvies žiūrovus sustoti ir permąstyti savo kasdienius pasirinkimus ir begalinį norą sugebėti turėti viską. Balandžio 1 dieną kauniečiai turės galimybę klausimus užduoti ir šio filmo režisierei Marie Kreutzer. Kino centre „Romuva“ balandžio 3 dieną svečiuosis Europos debiutų konkurse dalyvaujančio filmo „Pamparios“ režisierius Florianas Seufertas.

15

© Deimantės Piraitytės nuotr.

Šiais metais festivalyje įvyks net 5 lietuviškų filmų premjeros. Žiūrovams bus pristatytas Toronto kino festivalyje puikiai įvertintas Marijos Kavtaradzės debiutinis kelio filmas „Išgyventi vasarą“. Su perspektyvia režisiere kauniečiai susitiks kovo 26 dieną. Viena labiausiai intriguojančių festivalio premjerų – Artūro Jevdokimovo dokumentinis filmas „Second Hand“, kuris dokumentuoja, iš kur atkeliauja drabužiai į dėvėtų drabužių parduotuves, arba pasakoja apie tamsų lietuvių verslą Didžiojoje Britanijoje. Užduoti klausimus filmo kūrybinei grupei kauniečiai turės progą kovo 31 dieną. Festivalį balandžio 4-ąją uždarys į garsiąją kormoranų koloniją Juodkrantėje nukeliantis Rugilės Barzdžiukaitės dokumentinis filmas „Rūgštus miškas“.

Pirmąjį festivalio savaitgalį – kovo 30 dieną – bus rengiama jau tradicine tampanti, ilgai nemiegoti kviečianti „Pati trumpiausia naktis“, skirta norintiesiems pamatyti geriausius pastarųjų metų trumpametražius filmus.
17

© Deimantės Piraitytės nuotr.

13

© Deimantės Piraitytės nuotr.

14

© Deimantės Piraitytės nuotr.

Visą Kauno repertuarą galite rasti čia.

Didžiausias kino festivalis „Kino pavasaris“ kovo 21–balandžio 4 dienomis vyks visoje Lietuvoje tuo pačiu metu 19-oje miestų. Žiūrovai festivalio filmus galės pamatyti ir namų kino platformose – „Telia“ išmaniosios televizijos vaizdo įrašų nuomoje ir „Žmonės Cinema“.

Kovo 22 dieną festivalis prasidės Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Jonavoje, Utenoje, Gargžduose, Druskininkuose, Anykščiuose, Birštone ir Varėnoje. Nuo kovo 23 dienos festivalis atvyks į Mažeikius, Visaginą, Telšius ir Tauragę, o nuo kovo 24 dienos – į Šakius.

Festivalį Kaune iš dalies finansuoja Kauno miesto savivaldybė.

 

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: