© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Robertas Redfordas daug labiau jaudinasi dėl 30-ojo Sandanso kino festivalio pradžios nei dėl negautos “Oskaro” nominacijos už filmą “Viskas prarasta” (All is Lost).

77 metų aktorius, režisierius ir prodiuseris “Oskarų” nominacijas aptarė ketvirtadienį, pirmąją šio nepriklausomo kino festivalio Park Sityje Jutoje dieną.

Holivudo legenda R.Redfordas yra vienintelis aktorius minėtame filme – jis vaidina žmogų, bandantį išgyventi jūroje po laivo sudužimo.

Jis sakė, kad jam patiko šio filmo kūrimo patirtis ir kad ji suteikė jam, “kaip aktoriui, galimybę grįžti prie savo šaknų”. Filmas nukentėjo dėl nedidelio platinimo ar platinimo nebuvimo, be to, nebuvo reklamos kampanijos, kuri padėtų jam pasiekti pagrindinę auditoriją ir “Oskarų” laureatų rinkėjus, sakė aktorius.

“Ar būtų buvę nuostabu būti nominuotam? Žinoma, – sakė R.Redfordas. – Bet nesu dėl to sutrikęs ar nusiminęs … Buvau toks laimingas, kad galėjau statyti šį filmą, nes jis buvo nepriklausomas”.

Sandanso festivalis kalnų mieste Park Sityje, kuris truks iki sausio 26 dienos, ketvirtadienį prasidėjo įvairiais filmais, demonstruojančiais nepriklausomo kino atsigavimą.

Festivalis, kurį R.Redfordas pradėjo rengti prieš 30 metų, šiemet pademonstruos 121 vaidybinį filmą iš 37 valstybių. Sandanse įvyks 100 filmų premjeros.

54 filmai yra režisūriniai debiutai ir 35 iš jų varžysis konkursinėje programoje.

Nors daug Sandanso siūlomų juostų bus nežinomų režisierių darbai, keliuose festivalio filmuose nusifilmavo garsūs aktoriai.

“Saulėlydžio” (Twilight) žvaigždė Kristen Stewart (Kristen Stiuart) filme ” Camp X-Ray” vaidina sargybinę, atsiunčiamą dirbti į prieštaringai vertinamą Gvantanamo kalėjimą amerikiečių bazėje Kuboje, o “Oskaro” laureatė Anne Hathaway (En Hatavėj) nusifilmavo dramoje “Song One”.

Tarp labiausiai laukiamų filmų yra Richardo Linklaterio (Ričardo Linkleiterio) “Vaikystė” (Boyhood), kuriame vaidina Ethanas Hawke’as (Itanas Hokas) ir Patricia Arquette (Patrišija Arket). Jis buvo filmuojamas protarpiais, per 10 metų periodą, ir pasakoja apie šeimos kelionę augant jos sūnui.

Pirmą kartą festivalis pristatys programą vaikams, kurioje įvyks prancūzų animacinio filmo “Ernestas ir Selestina. Meškučio ir pelytės nuotykiai” (Ernest et Celestine) amerikietiškosios versijos pasaulinė premjera.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: