© Tomo Tumalovičiaus nuotr.

Pirmadienio vakarą į kino teatrą „Forum Cinemas Vingisrinkosi dviračių sporto ir kino gerbėjai. Režisierius Arūnas Matelis pristatė naujausią savo filmą „Nuostabieji lūzeriai. Kita planetaapie profesionalius prestižinių lenktynių „Giro dItaliadviratininkus, liekančius lyderių šešėlyje.

Vaidybiniame kine režisierius yra Dievas, o dokumentiniame pats Dievas yra režisierius, sakė A.Matelis, prisimindamas net 8 metus kurtą, daugybės jėgų ir kantrybės pareikalavusį filmą. Filme žiūrovai mato prestižinių lenktynių „Giro dItaliaužkulisius, kurių jokiam kino režisieriui nebuvo leista filmuoti net 40 metų.

A.Matelis pasirinko stebėti ne tuos, kuriuos matome ant nugalėtojų pakylos ar per televiziją kertant finišą. Jo žvilgsnis nukrypo į vadinamuosius gregorius, dviratininkus, kurie savo gyvenimą dedikuoja tam, kad pergalę pasiektų komandos lyderis.

Šie sportininkai žino, kad niekada nelaimės, bet atiduoda visą save iš pašaukimo, nuoširdžiai mylėdami tai, ką jie daro, pasakoja pasaulio čempionė Edita Pučinskaitė, šio filmo scenarijaus bendraautorė ir konsultantė.

Gregorių istorija, kaip ir daug kas gyvenime, nėra paslėpta. Mes patys tokių dalykų nepastebime. Jei šeimoje sėkmingas vienas žmogus, ar pastebime tą, kuris šalia?, savo pasirinkimą stebėti dviratininkus, kurie šešėlyje, aiškina režisierius. Savo herojų akyse mačiau laimę, kai laimi kiti.

Šis filmas yra Arūno dovana dviračių sportui. Labai reikėjo žvilgsnio, kuris į dviračių pasaulį žvelgia su meile, žvelgia taip, kaip patys dviratininkai jį mato, priduria E.Pučinskaitė.

71 minutę trunkanti kino odisėja nukelia į kitą planetą, kurioje dviratininkų vidinė stiprybė ir psichologinė ištvermė svarbiau už nubrozdinimus, trykštantį kraują, o kartais netgi įskilusius kaulus. Į premjerą atvykusio filmo herojaus, dviratininko Daniele Colli istorija ypatinga: pasveikęs po vėžio, jis prieš pat Giro dItalia susižeidė koją, tačiau nenorėjo prarasti galimybės startuoti prestižinėse varžybose, todėl važiavo kęsdamas skausmus.

D. Colli ir kiti dviratininkai, A. Matelio filme griūna, kyla, važiuoja vėl, o jų kelią sekantys medikai dirba tarsi karo lauko ligoninėje. Filmas pasakoja apie dviračių pasaulį, tačiau kylantys atsidavimo, pasiaukojimo, ištvermės, skausmo klausimai aktualūs visose srityse. Kančia ir skausmas nėra nenormalūs žmogui duoti jausmai. Patyręs sunkumus, tampi stipresnis, atsparesnis, turi daugiau užuojautos, sako režisierius.

Beveik 8-erius metus režisieriaus A. Matelio kurtas filmas didžiausias bendros gamybos Europoje kino projektas, kurio gamyboje dalyvavo net aštuonios šalys: Lietuva, Italija, Šveicarija, Airija, Šiaurės Airija, Latvija, Ispanija ir Belgija.

IMGL9212

© Tomo Tumalovičiaus nuotr.

IMGL9368

© Tomo Tumalovičiaus nuotr.

IMGL9387

© Tomo Tumalovičiaus nuotr.

IMGL9481

© Tomo Tumalovičiaus nuotr.

IMGL9298

© Tomo Tumalovičiaus nuotr.

IMGL9542

© Tomo Tumalovičiaus nuotr.

Filmas kino teatruose pradedamas rodyti nuo vasario 9 d.

www.wonderfullosers.com

https://www.facebook.com/nuostabiejiluzeriai/

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: