Baltijos Cirko archyvo nuotr.

„Baltijos cirkas“ – seniausia profesionali cirko organizacija Lietuvoje šiemet mini įkūrimo 20-metį. Jubiliejinius metus artistai pasitinka su daug naujovių ir įgyvendintų svajonių – pernai duris atvėrusiu stacionariu cirko pastatu Kaune, veikti pradėjusia Cirko meno akademija, Lietuvos rekordų knygoje registruojama klounų kolekcija…

Pernai gruodį įvyko pirmieji repertuariniai pasirodymai stacionariame kameriniame cirke, o penktadienį – kovo 21 d. ten „Baltijos cirko“ komanda organizuoja labdaringą renginį „Svajonių arena“. Tai yra pimasis iš visos renginių serijos, skirtos V-ajai Pasaulinei cirko dienai (World Circus Day), šiemet švenčiamos balandžio 19-ąją.

Į šią savaitę vyksiančią cirko šventę susirinks keleto Kauno mokyklų pradinių klasių mokiniai bei Šančių dienos centrą lankantys vaikai. Pasirodymą surengs profesionalūs „Baltijos cirko“ artistai, iliuzionistas, Cirko meno akademijos „pirmokėliai“. Vaikai renginyje dalyvaus ne tik kaip žiūrovai, jie turės galimybę pabendrauti su pasirodyme savo sugebėjimus rodančiais gyvūnais, sužinoti jų gyvenimo ypatumas, pasibaigus pasirodymams visi cirko arenoje galės išbandyti save įvairiuose cirko žanruose.

Artistai su džiaugsmu sutiko dalyvauti tokioje iniciatyvoje, kuri turi tiek edukacinę, prevencinę reikšmę ir kurios pagalba bus siekiama paskatinti moksleivius aktyviai veiklai bei tikslingam laisvo laiko leidimui.

Cirko veikloje ugdomi tiek individualūs gebėjimai, tiek darbo grupėje įgūdžiai. Čia svarbus gebėjimas susikaupti, nuosekliai siekti tikslo. Rezultatai ne visada matomi greitai, todėl kantrybė yra labai svarbi, nes tik kantriausi apdovanojami pasiekimų vaisiumi. Lankydami cirko užsiėmimus vaikai lavinasi ne vien fiziškai – natūraliai, jiems besimokant įvairių žanrų triukų elelmentų – stiprėja raumenys, lavinama pusiausvyra, tuo pačiu plečiasi vaiko savęs suvokimo ribos, stiprėja jo savivertės jausmas, be to energijos perteklius išnaudojamas naudingai – taipogi nemažas pliusas.

„Baltijos cirkas“ kviečia įmones ir fizinius asmenis prisidėti prie iniciatyvos, surinktos lėšos bus panaudotos pasirodyme dalyvausiančių Cirko meno akademijos „pirmokų“ bei dienos centro vaikų paskatinimui cirko suvenyrais bei skanėstais. (Visi kiti artistai renginyje dalyvaus be atlygio). Norintys prisidėti rašykite baltijos@cirkas.lt. Ataskaitą „Baltijos cirkas“ pateiks naujienų portale KaunoZinios.lt. Dėkojame už palaikymą!

Iniciatyvos partneriai Kauno Žaliakalnio policijos komisariatas, Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmai.

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: