© Ramintos Česnaitės nuotr. KaunoZinios.lt

Kultūros ministerija siūlo papildyti filmų indeksavimo sistemą dviem rekomendaciniais indeksais.

Jie leistų kai kuriuos filmus žiūrėti jaunesniems, nei numatyta filmo indekse, vaikams, jeigu šiuos lydėtų tėvai ar globėjai, rašo dienraštis “Lietuvos žinios”.

Šiuo metu visi Lietuvos kino teatruose rodomi filmai pagal juos galinčių žiūrėti asmenų amžių yra skirstomi į keletą kategorijų. Indeksu V žymimi filmai, skirti įvairaus amžiaus grupėms, indeksai N-7, N-I3, N-I 6, N-I 8 nurodo metus, kurių sulaukus galima žiūrėti jais pažymėtus filmus.

Kino įstatymą norima papildyti filmų indeksais T-7, T-l 3 bei sudaryti galimybę jais pažymėtus filmus žiūrėti ir jaunesniems nei 7 ir 13 metų žiūrovams, kuriuos į kino teatrą atveda teisėti atstovai.

Kultūros ministerijos Meno ir kūrybinių industrijų politikos departamento Profesionaliojo meno skyriaus vyriausioji specialistė Sigita Kasparaitė patvirtino, kad rengti pataisas privertė pasipylę tėvų skundai tiek filmų rodytojams, tiek pačiai ministerijai. Viešoje erdvėje daugiausiai piktintasi tuo, kad pirma “Hobito” trilogijos dalis buvo paženklinta indeksu N-7, o antra – N-I 3, ir jos pamatyti negalėjo pirmąjį filmą matę ir antrosios dalies laukę vaikai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: