Audrius Stonys / Organizatorių archyvo nuotr.

Rygoje Nacionaliniuose latvių kino apdovanojimuose “Didysis Kristupas” režisieriaus Audriaus Stonio filmas “Laiko tiltai”, kurtas drauge su latvių režisiere Kristine Briede buvo pripažintas “Geriausiu pilnametražiu dokumentiniu filmu”. Pagrindinėje pilnametražių dokumentinių filmų kategorijoje varžėsi net 5 kino juostos ir tokie legendiniai latvių kino meistrai, kaip Ivars Seleckis, kiti žinomi latvių režisieriai: Davis Simanis, Raitis Abele, Lauris Abele, Kristine Zelve.

“Latvijos Nepriklausomybės šimtmečio metais, kai Latvijoje buvo sukurta tiek filmų, kiek niekad anksčiau, kai visi talentingiausi režisieriai konkuravo toje pačioje kategorijoje, tiek Audriui, tiek Lietuvai, šitas apdovanojimas turėtų būti ypatingas” – sako filmo koprodiuseris Uldis Cekulis.

Filmas “Laiko tiltai” pasakoja apie poetinio dokumentinio kino gimimą Baltijos šalyse. Anot filmo prodiuserio Arūno Matelio, tai labai įtaigi kinematografinis esė, dialogas tarp kelių kino kartų arba nutiestas tiltas tarp praeities ir dabarties. “Visi filmo herojai – tiesiogiai ar netiesiogiai buvo mano mokytojai. Kino kalbos mokiausi būtent iš jų filmų. Pokalbiai ir susitikimai su jais padėjo man suprasti kas yra dokumentinis kinas ir kodėl jam verta skirti savo gyvenimą. Už tai liksiu amžinai jiems dėkingas. Būtent todėl šis filmas/meilės laiškas skirtas jiems”, – sako režisierius A. Stonys.

Filmas, kurio pasaulinė premjera liepos mėnesį įvyko Tarptautiniame A klasės Karlovy Vary kino festivalyje, jau šį sekmadienį, lapkričio 18 d. bus pristatytas Lietuvos žiūrovams Europos šalių kino forume “Scanorama”.

Filmas “Laiko tiltai” – bendras Baltijos šalių projektas, kurį prodiusavo Arūnas Matelis, Algimantė Matelienė („Studio Nominum“, Lietuva), Uldis Cekulis („VFS Films“, Latvija) ir Riho Vastrik („Vesilind“, Estija) bei parėmė Lietuvos kino centras, Latvijos nacionalinis kino centras, Estijos kino institutas, prestižiniai Europos kino fondai Eurimage ir Media, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Latvijos ir Estijos nacionalinės televizijos.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Sponsored video

Taip pat skaitykite: