(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

2010 m. kovo 27 d., 20.30 val. visame pasaulyje žmonės išjungs šviesą valandai ir suteiks planetai 60 minučių atokvėpio. Šiemet pirmą kartą Žemės valanda bus sutikta ir Lietuvoje. Iki jos likus mažiau nei 4 dienoms, žymūs Lietuvos žmonės susibūrė į Žemės valandos bendraminčių klubą.

Šiame klube palaikymą ir pritarimą globaliai idėjai išreiškia žurnalistas, rašytojas Algimantas Čekuolis, stipriausias žmogus pasaulyje Žydrūnas Savickas, aktorė Larisa Kalpokaitė, garsus krepšininkas ir treneris Rimantas Kurtinaitis, televizijos ir radijo laidų vedėja Zita Kelmickaitė, olimpinis čempionas Virgilijus Alekna, festivalio „Mados infekcija” prodiuserė Renata Mikailionytė, televizijos žurnalistės Asta Stašaitytė ir Algimanta Žukauskienė, grupė INCULTO, Milanno su grupe, režisierė Dalia Ibelhauptaitė ir teatro grupė „Bohemiečiai”. Oficialiu Žemės valandos ambasadoriumi Lietuvoje tapo Prezidentas Valdas Adamkus.

„Daugelis iš mūsų nesusimąsto apie tai, kiek daug yra būdų palengvinti Žemės naštą. Šį šeštadienį tai padaryti bus itin paprasta – tereikia išjungti šviesas vienai valandai ir tokiu būdu atkreipti savo miesto, šalies ir viso pasaulio dėmesį, kad neatsakingai vartodami Žemės išteklius, prisidedame prie negrįžtamų procesų – klimato kaitos. Kviečiu visus prisidėti prie „Žemės valandos” ir išjungti šviesas. Svarbus kiekvieno žmogaus atsakingas elgesys,” – ragina Žemės valandos bendraminčių klubo narė Z. Kelmickaitė.

Pasaulinės iniciatyvos Žemės valanda koordinatoriai Lietuvoje dėkoja visiems neabejingiems žmonėms ir organizacijoms, kurie visokeriopai prisideda prie idėjos sklaidos ir įgyvendinimo Lietuvoje bei ragina prisijungti visus, jaučiančius atsakomybę už planetos ateitį.

Šiemet jau ketvirtą kartą organizuojamoje Žemės valandoje dalyvaus rekordinis skaičius – daugiau nei milijardas žmonių iš 115 pasaulio šalių. Šviesas užgesinti pasirengusios 20 galingiausių pasaulio valstybių ir 51 pasaulio sostinė, iš viso 2124 pasaulio miestai ir miesteliai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: