Kasdien kyla daugybė įvairių klausimų apie šiuolaikinės visuomenėje problemas. Daugybė kultūrinių ir socialinių problemų mažesniu ar didesniu mastu daro įtaką daugumos gyvenimui. Tuo tarpu gatvėse vis daugiau atsiskleidžia žaismingas menas keliantis ne vienam praeiviui šypseną.

Gatvės menininkas Dranas piešia savo šmaikščius kūrinius balansuojančius tarp švelnios ironijos ir juodo humoro. Pro tokius piešinius neįmanoma praeiti gatve, jų nepastebėjus. Atskleidamas savo humoristinį ir kartu neabejingą visuomenės skauduliams požiūrį, menininkas perteikia vaizdus, kuriančius išraiškingus pranešimus visuomenei.

Šis prancūzų gatvės menininkas naudoja savo meną komentuodamas opius visuomenės klausimus, susijusius su dabartimi ir anksčiau vykusiais įvykiais. Būdamas ,,Prancūzijos Banksy“, jis tam tikra prasme savo požiūriu tapatinasi su anglų graffiti menininko pranešimais. Dranas naudoja savo tamsų humoro jausmą kritikuodamas moderniąją kultūrą. Dažnai jo kūriniuose yra vaizduojami vaikai, turintys spalvotus pieštukus.

Dranas pradėjo piešti dar vaikystėje, norėjęs išreikšti save, kopijuodavo nuotraukas iš komiksų, kuriuos skaitydavo. Jis pradėjo piešti būdamas 13 metų. Įstojęs į dailės mokyklą Tulūzoje, jis tyrinėdavo rankos judesius, formavo savo stilių, kuris privalėjo skirtis nuo bendraamžių. Vis tobulindamas savo įgūdžius jis ėmėsi iliustracijų, graffiti, piešimo, tapybos, trafaretų, šilkografijos ir fotografijos sričių, kas vėliau davė daugybę patirties.

Dran 2

Dailininkas atskleidžia natūralią vaikų vaizduotę, kritikuoja socialines problemas, tokias kaip: nepavykusios santuokos, porų nesugebėjimas išlikti kartu, aplinkos tarša, vartojimo perteklius ir atliekų nerūšiavimas. Kiekviename Dranas kūrinyje yra užslėpta žinutė, kurią turi suprasti visuomenė.

Kritinis visuomenės stebėjimas kūryboje iliustruoja daugybę modernėjimo trūkumų. Dranas dar žinomas kaip ,,Da Mental Vaporz“ grupės narys tapo pastebima figūra Prancūzijos gatvės meno atstovu. Jo darbai dabar matomi visoje Tulūzoje ir kitose Prancūzijos gatvėse. Karikatūros provokuoja mąstyti ir kviečia imtis veiksmų sprendžiant pasaulines problemas.

Dran 6

Dranas yra tikras gatvės menininkas, priverčiantis susimąstyti ir nenuleisti akių nuo jo kūrybos!

Dran 7

Daran 16

Dran 12

Dran 9

Dran 8

Dran 20

Dran 3

Dran 18

Dran 14

Dran 11

Dran 4

Dran 13

Dran 19

Taip pat sakitykite: Banksy savo menu užpildė ,,The Walled Off Hotel“ viešbutį Palestinoje [FOTO]

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: