© Donato Stankevičiaus nuotr.

Vasario 16, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, 18 val. Kauno miesto kamerinis teatras bei režisierius Gytis Padegimas kviečia prisiminti Trečiąjį Lietuvos Prezidentą – Kazį Grinių, 2 dalių dokumentiniame spektaklyje „Alksniškės“. 

Pjesė ir spektaklis „Alksniškės” gimė iš režisieriaus Gyčio Padegimo stipraus noro prisidėti siekiant atskleisti istorinę tiesą ir sugriauti kai kuriuos ne visai teisingus mitus apie tautos praeitį, kuriais mes iki šiol tikime. Priminti ir kalbėti apie Kazio Griniaus asmenybę ir jo nuveiktus darbus, it pavyzdžius, yra be galo aktualu šiandien, kuomet demokratijai pasaulyje yra iškilęs realus pavojus. Spektaklis – dokumentinis liudijimas kurtas remiantis paties Kazio Griniaus rašytais prisiminimais, amžininkų atsiminimais apie prezidentą, taip pat visais įmanomais istorikų parašytais tekstais.

Spektaklyje veiksmas vyksta K. Griniaus sesers Onos Griniūtės-Bacevičienės sodyboje Alksniškėse 1942–1944 metais, kur iš Kauno atvykęs (tiksliau ištremtas, dėl memorandumo prieš žydų genocidą) glaudžiasi K. Grinius. Čia apsistojęs ir Onos sūnus karininkas Vytautas Bacevičius, nenorėjęs eiti į perversmui vadovavusio generolo P. Plechavičiaus provokišką armiją, o vėliau tapęs Suvalkų apygardos partizanų štabo Stirnos bataliono vadu. Būdami nuošaliau nuo karo audrų, dėdė ir sūnėnas kalbasi apie Lietuvos situaciją. Kalbasi apie istorines pamokas, Lietuvos valstybės klystkelius, klaidas ir pasiekimus bei samprotauja kokia gi bus jos ateitis.

„Kalbėti apie demokratiją, kovoti už demokratiją gali būti tik per vėlu, bet niekada ne per anksti. Mes nesugebėjome 1926 metais apginti, kad ir nevisapusiškos demokratijos, labiausiai dėl to, kad gyventojai nebuvo spėta pamokyti, jog demokratija reikia ne tik naudotis, bet ją ir ginti, ir neduoti nenuoramoms nuspirti į šalį kaip sudėvėtą, neparankų daiktą…“

LR Prezidentas Kazys Grinius

(Ištrauka iš G. Padegimo pjesės „Alksniškės“)

© Donato Stankevičiaus nuotr.
                                                                     © Donato Stankevičiaus nuotr.

Premjera – 2017 m. vasario 16, 18 ir 23 d. Kauno miesto kameriniame teatre.

Režisierius ir pjesės autorius – Gytis Padegimas

Scenografė ir kostiumų dailininkė – Birutė Ukrinaitė

Kompozitorius – Raimundas Martinkėnas

Vaidina:

Dr. Kazys Grinius – Henrikas Savickis

Ona Griniūtė-Bacevičienė, Jo  Sesuo – Alma Masiulionytė

Kristina Arsaitė-Grinienė, Jo  Žmona – Simona Bladženauskaitė

Liūtas Grinius, Jo  Sūnus – Arnis Aleinikovas

Vytautas  Bacevičius, Onos  Sūnus – Vytautas Gasiliūnas

Stanislovas  Čėsna, Sasnavos  Klebonas – Albinas Budnikas

Alisa, Pas  Grinius  Besislapstanti  Žydaitė – Edita Niciūtė

Žmogysta – Kristina Kazakevičiūtė

Bilietai jau prekyboje! Teatro kasoje arba Tiketa.lt, Teatrai.lt prekybos vietose.

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: