Kadras iš kino filmo

Įsimintiniausi rudenį praūžusio Tarptautinio Kauno kino festivalio filmai ir toliau džiugina Kauno žiūrovus. Kovo mėnesį kino teatras “Romuva” kviečia pamatyti tris labai skirtingus filmus, kurie tiek rimtų, tiek komiškų situacijų dėka atskleis gyvenimiškų vertybių bei tarpusavio santykių puoselėjimo svarbą.

Jaudinanti Irano režisieriaus Asgharo Farhadi drama „Išsiskyrimas“ („Jodaeiye Nader az Simin“) gvildena ant skyrybų slenksčio atsidūrusių sutuoktinių Nadero ir Siminos istoriją. Netikėtas įvykis namuose atskleidžia šeimos narių vertybes, jų charakterio savybes bei požiūrį į santykius šeimoje. Iš pirmo žvilgsnio paprastas filmo siužetas nepastebimai įtraukia į moralinių, psichologinių, religinių ir socialinių dilemų verpetą, kuriame kiekvienas žiūrovas gali rasti sau aktualiausią požiūrio tašką. Bet kuriuo atveju, meistriškai sukurtas filmas nepaliks abejingo nei vieno.

„Išsiskyrimas“ buvo aukštai įvertintas kino kritikų: „Oskaru“ už geriausią užsienio filmą (2012), „Auksiniu lokiu“ už geriausią filmą bei dviem „Sidabrinio lokio“ apdovanojimais geriausio aktoriaus ir geriausios aktorės kategorijose Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje (2011).

Antrasis filmas –sveiko optimizmo dozė žiemos išvargintiems protams ir jausmams. Britų režisierius Kenas Loachas juostoje „Angelų dalis” („Angel’s Share”) nestokodamas humoro pasakoja jauno Glazgo nenaudėlio Robio problemas ir bandymą pakeisti savo gyvenimą. Kaip ir realiame gyvenime, taip ir šiame filme neįveikiamos krizės akimirkos dera su nusišypsoti priverčiančiais momentais. Rizikingą filmo veikėjų – Robio ir jo šutvės – kelionę geresnės ateities link atskleidžia viskio gaminimo ir degustavimo subtilumais praturtintas pasakojimas.  “Angelų dalis” pernai Tarptautiniame Kanų kino festivalyje gavo žiuri apdovanojimą.

Trečiasis pristatomas fimas turėtų sudominti vertinančius “lėtą maistą” ir mėgstančius gaminti. Nepriklausomų JAV kino kūrėjų Jasono Cortlundo ir Julios Halperin juostoje „Filmas apie meilę ir grybus“ (Now, Forager: A Film About Love and Fungi) pagrindiniai filmo veikėjai Lucienas ir Regina yra profesionalūs grybautojai. Vizualiai įspūdingos filmo scenos supažindina žiūrovus su įvairiausiais grybais, parodo jų kelionę iš miško į prašmatniausių Niujorko restoranų virtuves.
Juostoje pasakojama ne vien apie grybus – tai visų pirma pasakojimas apie meilę ir pagrindinių veikėjų tarpusavio santykius. Filmo kūrėjai, fiksuodami subtilius gamtoje ir žmonėse vykstančius pokyčius, apsiėjo be banalios romantikos ir nereikalingos pompastikos, pirmenybę teikdami tikroviškam ir atviram realybės vaizdavimui.

Filmai bus rodomi: „Išsiskyrimas“ nuo kovo 14 d., „Angelų dalis“ nuo kovo 11 d., „Filmas apie meilę ir grybus“ nuo balandžio mėn. Tikslų seansų tvarkaraštį galima rasti Tarptautinio Kauno kino festivalio ir kino teatro Romuva interneto svetainėse. Bilietus galima įsigyti „Romuvos“ kasoje.

Daugiau informacijos rasite www.kinofestivalis.lt

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: