Andrius Kupčinskas © Lauros Matkutes KaunoZinios.lt nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Andrius Kupčinskas kreipėsi Generalinę Prokuratūrą dėl Kauno miesto savivaldybės  administracijos ir Tarybos sprendimų, kuriais mažinamos Vičiūnų vandenvietės  sanitarinės apsaugos zonos (SAZ).

Dar šių metų vasarį Seimo nariai Andrius Kupčinskas ir Kazys Starkevičius kreipėsi į kompetentingas institucijas (Lietuvos geologijos tarnybą (LGT) prie Aplinkos ministerijos, Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją prie Aplinkos ministerijos, Lietuvos Vyriausybės atstovą Kauno apskrityje, Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą) dėl Kauno miesto Vičiūnų vandenvietės SAZ mažinimo. Gautuose atsakymuose buvo nurodyta, kad Vičiūnų vandenvietės spindulinis šulinys nuo 2001 m. nebeeksploatuojamas ir, anot, UAB ,,Kauno vandenys“ 10-15 m. perspektyvoje jo eksploatacija nėra numatyta. Todėl UAB ,,Kauno  vandenys“ kreipėsi į LGT su prašymu (2017-04-10) ir vandenvietės apsaugos zona buvo perskaičiuota be spindulinio šulinio, t. y. 29 tūkst. m3 (vietoj 53tūkst. m3) kaptažo pajėgumų. Tačiau šiemet gegužės-birželio mėn. Lietuvoje karščiams viršijus 30 laipsnių, apie tūkstantis Kauno gyventojų jau neturėjo vandens ir „Kauno vandenys“ nesugebėjo užtikrinti geriamo vandens paslaugos jiems.

„Panašu, kad Kauno miesto savivaldybę ir jos valdomus „Kauno vandenis“ apsėdęs trumpalaikis ir galimai privataus suinteresuotumo nulemtas mąstymas:  maždaug 10-15 metų nereikės to spindulinio šulinio ir kaptažo pajėgumų, tai apsauginę zoną galima ramiai mažinti. Nūdienos karščiai liudija, kad pajėgumų gali pritrūkti daug anksčiau. Tačiau atgal sanitarinių apsaugos zonų nebesugrąžinsi, nes tie 7 ha bus išparceliuoti ir užstatyti individualiomis valdomis prestižinėje Vičiūnų gyvenvietėje“, – sako parlamentaras A. Kupčinskas.

Pagal Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo ir Vietos savivaldos įstatymo nuostatas geriamojo vandens išgavimą, tiekimą ir nuotekų tvarkymo paslaugų teikimą savivaldybių teritorijose organizuoja savivaldybių institucijos. Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslauga yra viešoji paslauga, savivaldybės yra įpareigotos užtikrinti, kad ja galėtų naudotis visi miesto gyventojai. A. Kupčinsko nuomone, vandens tiekimo problemos Kaune yra neatsakingos ir nedarnios miesto plėtros rezultatas, paminant gyventojų teisėtus lūkesčius ir viešąjį interesą. Prie  kreipimosi į Generalinę prokuratūra taip pat pridėti visi gauti atsakingų institucijų atsakymai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: