© NK photo nuotr.

Pačiame miesto centre, Kęstučio g. 36 A duris atvėrė itin neįprasta pramogų erdvė – pirmasis Lietuvoje 250 kv. m. ploto batutų parkas, kurio grindys ir netgi sienos iš įvairaus dydžio batutų, sujungtų į vieną šokinėjimo erdvę. Kalbames su jo įkūrėju Dariumi Jankūnu.

Kaip kilo idėja įkurti Jump Space? Ar tiesa, kad tai vienas pirmųjų uždarų batutų parkų ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse?

– Gal skamba ir neįtikėtinai, bet visi mūsų šeimos verslai prasidėjo atsiradus vaikams. Mano nuomone, tai visai natūralu, atsiradus vaikams keičiasi šeimos poreikiai ir gyvenimo prasmė.  Vaikams augant pradedi sukti galvą kur švęsti jų gimtadienius, kur smagiai su vaikais praleisti laisvalaikį. Mums norisi tokių pramogų, kur ir patys galime pasireikšti, dalyvauti kartu. O kai žinai ko nori, bet nieko tokio panašaus Lietuvoje nerandi, belieka imti ir pačiam tai įgyvendinti. Taip atsirado  Jump Space, pirmasis uždaras batutų parkas Lietuvoje, veikiantis jau beveik keturis mėnesius. Kažkas panašaus iki šiol buvo tik Estijoje bei Lenkijoje, Latvijoje tokių parkų dar nėra.

Šis parkas labiau orientuotas į ekstremalaus sporto, tokio kaip parkuras, trickingas gerbėjus, ar jame gali lankytis visi norintys išbandyti savo jėgas mėginant šiek tiek rimčiau atsiplėšti nuo žemės?

– Batutų parko idėja labiausiai sudomino todėl, jog tai universali erdvė, tinkama vaikams ir jaunimui, tėvams, sportininkams, ekstremalių veiklų mėgėjams ir komandiniams žaidimams. Parkuro, trickingo, capoeiros propoguotojams tai dar viena erdvė tobulinti savo įgūdžius ar aktyviai praleisti laiką. Mums smagiausia, kuomet ateina šeima ir visi lipa ant batutų, kai tėtis įsidrąsinęs padaro salto, nes tai yra daręs prieš dvidešimt metų. Jūs pamatytumėte vaikų akis tada… Tėvai vaikams yra autoritetas ir geriausias pavyzdys, o laikas kartu praleistas visos šeimos – neįkainojama vertybė.

© NK photo nuotr.

Ką vertėtų žinoti tiems, kurie čia lankosi pirmą kartą? Kokių pagrindinių saugumo taisyklių reiktų laikytis?

– Būtinas apšilimas, ypatingai gerai reikia apšilti čiurnas, nes čiurnų patempimas yra pati dažniausia trauma.Rekomenduojama patogi, judesių nevaržanti laisvalaikio apranga, dėl to įrengėme persirengimo kabinas ir daiktų saugojimo spinteles.

Jump Space internetinėje svetainėje galima rasti informacijos, jog „NASA“ astronautai  rengdamiesi sudėtingoms misijoms treniruojasi ant batuto. Bandote užkrėsti prie kompiuterių ir televizorių prilipusius vaikus bei suaugusiuosius šuolio virusu. Ar egzistuoja kokie nors amžiaus ar sveikatos apribojimai norintiems išbandyti šią pramogą?

– Tai ir smagiausia, kad amžiaus apribojimai neegzistuoja. Vieno vaikų gimtadienio metu šokinėjo ir močiutė, vienos įmonės darbuotojai padarė staigmeną savo vadovui ir jo 40-mečio proga visi atvyko pašokinėti ant batutų. Šeimos atveda didesnį vaiką, bet paskui jį į batutų zoną veržiasi ir pusantrų  metų mažylis. Mūsų mažoji dukra, būdama 1,5 metų amžiaus, suprato, jog užlipus ant batuto reikia pašokti ir kristi ant užpakalio. Jai tai be galo smagu. Vaikai nuo 5 metų amžiaus jau pilnai gali išnaudoti parko galimybes.

© NK photo nuotr.

Kiek laiko užtruko įrengti pačią erdvę, ar sunku buvo rasti patalpas? Kodėl pasirinkta būtent ši vieta?

– Sunkiausia buvo rasti tinkamo aukščio patalpas, būtent todėl, parkas yra kiek mažesnis, nei norėjome ir planavome. Dabar jau džiaugiamės, įkūrę kompaktišką ir gražų batutų parką, nes jis idealiai tinka uždaroms šventėms, o lietuviai tikrai mėgsta privatumą. Taip pat beveik keturi veiklos mėnesiai mums davė labai daug atsakymų, kur persistengėme, ką reiktų pakeisti, ko trūksta ir pan. Tikimės, jog ateityje galėsime pradžiuginti ne tik Kauno, bet ir kitų miestų gyventojus pasiūlydami jiems jaukų batutų parką su smagiomis pramogomis.

Koks skaičius žmonių vienu metu gali naudotis batutų parku? Ar jis pritaikytas išimtinai sportui, ar gali būti ir vakarėlių, renginių vieta?

– Vienu metu batutų zonoje gali būtu iki dvidešimties žmonių, bet optimaliausias kiekis būtų iki penkiolikos, tada galima pilnai išnaudoti parko galimybes, šuoliuoti nuo vieno batuto ant kito. Parkas tinkamas tiek gimtadienius švęsti, tiek treniruotėms, o minčių ir planų, ką jame dar pasiūlysime yra tikrai daug, bet kol kas nenoriu visko atskleisti.

© NK photo nuotr.

Dariau, papasakokite apie parke organizuojamas dodžbolo varžybas.  Ar tai tas pats kvadratas, kurį su malonumu vaikystėje žaizdavome pradinėse klasėse, ar vis tik taisyklės skiriasi? Kodėl jis toks populiarus JAV, o Lietuvą pasiekia tik dabar?

– Taip, dodžbolas dar viena naujiena Lietuvoje.  Jis iš tiesų turi panašumų su kvadratu. Esminis skirtumas, tai jog žaidžiama ne su vienu kamuoliu, o su šešiais. Abi komandos gauna po tris kamuolius, dėl to žaidimas vyksta labai greitai. Smagu kai gali išvengti atskriejančio kamuolio, pvz krisdamas ant nugaros.

2004–jų kino filmas „Dodgeball: A True Underdog Story“ su Benu Stilleriu pagrindiniame vaidmenyje vaizduoja šį sportą kaip žiaurias, daug įtampos ir kraujo reikalaujančias žaidynes. Kas iš tikro vyksta žaidimo metu?

– Didžiulis skirtumas yra žaisti dodžbolą ant kietos dangos ir ant batutų.  Žinoma, stiprus ir taiklus priešininko smūgis gali būti šiek tiek skausmingas, bet batutų danga pagrinde ir sienose suteikia didžiulę judesio laisvę ir ženkliai padidina smūgio išvengimo galimybę. Dodžbolą ant batutų apibūdinčiau kaip greitą, smagų ir linksmą žaidimą, reikalaujantį reakcijos, greičio ir pasitikikėjimo savo komanda. Ne veltui JAV nėra batutų parko be zonos, skirtos žaisti dodžbolą.

Ar galima tikėtis, kad ateityje „Jump Space“ vyks turnyrai ir mes galėsim išvysti  Holivudo vertas aistras mūsų mieste?

– To ir aš labai tikiuosi. Jau labai greitai pasiūlysime batutų parko lankytojams ir dodžbolo ar komandinių žaidimų mėgėjams unikalią galimybę subūrus savo šešių asmenų komandą treniruotis Jump Space batutų parke už specialią kainą, mesti iššūkį  varžovams, kurių dar nesi matęs ir kovoti. Jei lietuviams šis žaidimas patiks, turnyrai tikrai vyks.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: