Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda sutinka, kad iš Rusijos rinkos nesitraukiant „Vičiūnams“, vienas jų savininkų – Kauno meras Visvaldas Matijošaitis – yra pažeidžiamas.

„Aš manau, kad jis yra pažeidžiamas pirmiausia todėl, kad jis kiekvieną dieną turi aiškintis žmonėms, kurie kelia klausimų, teisėtų, pagrįstų klausimų, ir į tuos klausimus neranda atsakymo, nes iš esmės šiuo metu ir sunku į juos atsakyti“, – LRT televizijai sakė prezidentas.

Tačiau šalies vadovas pažymi, kad Kauno miesto vadovą išsirinko patys kauniečiai.

„Kauno meras yra išrinktas Kauno žmonių. Jį ne kažkokia partija paskyrė, jis yra išrinktas Kauno žmonių. Vadinasi, jis yra Kauno meras su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis“, – tikina G. Nausėda.

Primenama, kad Rusiją palikti žadėjusi Matijošaičių valdoma kompanija Maskvoje aukščiausiu lygiu atstovauja Rusijos maisto pramonei, ketvirtadienį paskelbė LRT radijas.

Teigiama, kad Sovetske (Karaliaučiuje) veikiančios įmonės „Vičiūnai-Rus“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Rolanas Ozarinskas ir tiekimo vadovas Edgaras Pečiulis praėjusių metų balandį Maskvoje susitiko su Kubos maisto pramonės ministru ir jo atstovais. Susitikimams tarpininkavo Rusijos ambasada Kuboje ir Kubos ambasada Maskvoje.

Susitikimo, prie kurio prisidėjo Rusijos ir Kubos ambasados, metu ant derybų stalo buvo padėtos šių šalių vėliavos.

Vėliau Kubos ambasada Maskvoje išplatino pranešimą spaudai apie sėkmingą Rusijos ir Kubos šalių prekybą.

Ministras M. Sobrino Kubos televizijai sakė, kad su partneriais Rusijoje sutarė, jog turi vieną bendrą priešą – Vakarus, kurių sankcijos tiek Rusijai, tiek Kubai daro žalą šių abiejų šalių žmonėms. Todėl prekyba maisto produktais esą padeda sumažinti sankcijų žalą.

Didžiausias Sovetsko darbdavys „Vičiūnai-Rus“ kalbas apie uždarymą jau pamiršo, ir dabar ieško produkcijos pirkėjų tolimose šalyse..

Lietuvos valdžia sako smerkianti tokį įmonės sprendimą ir žada siekti, kad „Vičiūnų grupei“ nebūtų leista dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, nurodo LRT radijas.

Valstybės saugumo departamentas mano, kad taip Lietuvos investuotojai Rusijoje gali būti veikiami Kremliaus. Įmonės vadovai atsisakė komentuoti susitikimą, nes esą nenori pakenkti įmonės pardavimo procesui. Ekspertai siūlo lietuvių kapitalo įmonę traktuoti kaip Rusijos bendrovę.

Miglė Valionytė (ELTA) / KaunoŽinios.lt

 

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: