Kaunas.lt archyvo nuotr.

Kauno centrą su Žaliakalniu jungiantys Kauko laiptai nuo šiol praeivius trauks ne tik savo jaukumu, bet ir čia pasilikusiomis „Kauko laiptų mitinės būtybės“ pėdomis. Miesto akcentų galeriją po atviru dangumi savo kūriniu papildė žinomas skulptorius Artūras Žilinskas.

Idėją Žaliakalnio papėdėje pastatyti masyvias bronzines pėdas autoriui pasufleravo pats Kauko laiptų pavadinimas, susijęs su mitiniais ir nežemiškais reiškiniais.

„Lipant laiptais, vedančiais per senais medžiais apaugusią įkalnę, ypač vakare, apima ypatingas jausmas, kad esi čia ne vienas – lyg kažkas stebi tave iš šono, saugo, prižiūri kaip sargas. Iš čia ir kilo idėja įkurdinti ant Kauko laiptų mitinę būtybę. Jos visos – nematyti, bet gali jausti, kad ji čia yra. Ir tik masyvios pėdos duoda užuominą apie būtybės išvaizdą, tuo pačiu palikdamos vietos fantazijai.

Antras kūrinio momentas – lipimas aukštyn, kopimas į viršų, ėjimas tolyn, siekis kažko daugiau – kaip gyvenime, darbe ar kasdienybėje. Kiekvienas praeivis mintyse gali save „įsistatyti“ į tas lipančias kojas ir su jomis susitapatinti“, – pasakojo menininkas A. Žilinskas.

Kaunas.lt archyvo nuotr.

Dvi masyvios „Mitinės būtybės“ pėdos išlietos iš bronzos. Kūriniui pasirinkta natūralistinė, kiekvienam suprantama išraiška.

„Skulptūros, kaip žanro, gatvės menui nepriskirčiau. Tai yra labiau meno forma, galinti būti viešoje erdvėje, ją formuoti ar prie jos prisitaikyti. Tikrasis gatvės menas yra „graffiti“, lipdukai, „tag‘ai“, kurie man asocijuojasi su nelegalia veikla, kartais net erdvės darkymu. Bet Kaune tikrai yra puikių piešinių ant sienų, kurie tampa neatsiejama miesto dalimi. Smagu, kad tokių darbų daugėja.

Palyginti su tokiais Europos miestais kaip Viena, Roma ar Florencija, skulptūrų Kaune tikrai gali būti ir dar daugiau. Paskutiniu metu tokių laisvos meninės išraiškos kūrinių mūsų mieste vis daugėja. Tikiuosi, mano skulptūra prigis, džiugins praeivių akis ir truputį pakutens jų mintis, bandant įsivaizduoti, o kaip gi atrodo visa Kauko laiptų mitinė būtybė“, – vietos intrigai paliko A. Žilinskas.

Kaunas.lt archyvo nuotr.

„Kauko laiptų mitinė būtybė“ tapo dar viena nuo 2017-ųjų startavusio projekto „Kauno akcentai“ dalimi. Menininkai kviečiami ir finansiškai skatinami siūlyti idėjas, puošti miesto viešąsias erdves skulptūrų, dizaino objektų, šviesos instaliacijų, apšvietimo ar gatvės tapybos kūriniais. Jų darbus finansuoja Kauno miesto savivaldybė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: