Donatas Ulvydas / Kaunas.lt archyvo nuotr.

Pagaliau visuomenei pristatytas naujausio režisieriaus Donato Ulvydo filmo pavadinimas ir premjeros data. Lygiai po metų, svarbią visiems lietuviams datą – vasario 16 d., Lietuvos kino teatruose bus pradėtas rodyti naujausias režisieriaus Donato Ulvydo vaidybinis ilgametražis filmas pavadinimu „Emilija iš Laisvės alėjos“.

„Pavadinime žodis laisvė atsirado neatsitiktinai. Filme „Emilija iš Laisvės alėjos“ bus kalbama apie laisvę tais laikais, kai pats žodis laisvė buvo uždraustas. Apie tai byloja ir atvirai drąstiškas pirmasis mūsų filmo plakatas,“ – sako režisierius Donatas Ulvydas.

Pagrindinė intriguojančios veiksmo dramos herojė, anksti tapusi našlaite, būsima aktorė Emilija, pradėjusi dirbti Kauno dramos teatre, tikisi čia pradėti naują gyvenimą. Tačiau teatre, užgęsus rampos šviesoms, gyvenimas toli gražu neprimena to, apie kurį ji svajojo. Paslaptys, išdavystės, keršto troškimas ir aistros čia temdo protus, o meilė ir tiesos troškimas keičia likimus.  Pati Emilija, su savimi atsinešusi didžiąją savo gyvenimo paslaptį, supranta, kad vieną dieną ir ji privalės priimti sunkiausią savo gyvenime sprendimą, kuris pakeis ne tik jos, bet ir kitų žmonių gyvenimus.

Filmas „Emilija iš Laisvės alėjos“ kelia ir šiandien aktualius, ir nepatogius klausimus – ar žmogaus siela, padorumas ir sąžinė turi savo kainą? Ar menininkai, kuriems laisvė turėtų būti būtina sąlyga pilnakraujiškai kūrybai, vardan galimybės kurti ir sočiai gyventi, gali paaukoti nepriklausomybę?

Įtempto siužeto filmas žiūrovus prikaustys prie ekrano ir nepaleis iki paskutinės akimirkos. Jie, kartu su veiksmo dramos herojais, šiuolaikine kino kalba kalbančio režisieriaus D. Ulvydo, bus vedžiojami visais žmogiškų, o kartais demoniškų jausmų labirintais.

Filme „Emilija iš Laisvės alėjos“ nusifilmavo žinomi, didelę patirtį turintys ir dar tik pirmuosius žingsnius kine žengiantys jauni aktoriai. Vienas sudėtingiausių – Emilijos vaidmuo teko aktorei Ievai Andrejevaitei. Filmo masinėse scenose pareiškė norą filmuotis virš dviejų tūkstančių savanorių, ko anksčiau nėra buvę jokiame lietuviškame kine.

„Tai neabejotinai įeis į Lietuvos kino istoriją. Režisieriui pavyko filmo idėja uždegti milžinišką būrį žmonių, tame tarpe ir aktorius, kurie filmavimo aikštelę dažnai palikdavo su ašaromis akyse. Neabejojame, kad tą ypatingą atmosferą pajutę žiūrovai išgyvens tikrąją kino magiją,“ – sako filmo prodiuserė Živilė Gallego.

Filmas „Emilija iš Laisvės alėjos“, prodiusuojamas kompanijos „Fralita Films“ kartu su „Ulvyds“, iš dalies finansuojamas Lietuvos kino centro prie LR Kultūros ministerijos ir Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos, kino teatro žiūrovus pasieks Lietuvai labai svarbiu metu – ruošiantis minėti valstybės atkūrimo šimtmetį – 2017 metų vasario 16 d. Filmą Lietuvos kino teatruose platins „ACME Film“.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: