Organizatorių archyvo nuotr.

Pirmąjį Kaune iliuzijų muziejų nuo liepos 2 dienos jau gali aplankyti miesto gyventojai bei svečiai. Naujus potyrius visai šeimai siūlantis muziejus jau veikia Kauno „Akropolyje“.

„Mūsų sukurta iliuzijų muziejaus koncepcija yra unikali, nes visos instaliacijos yra grįstos netikėtais ar iš pirmo žvilgsnio nelogiškais mokslo dėsniais. Daugeliui lankytojų sunku patikėti, kad tai, ką jie mato, yra ne apgaulė, o fizikos ir optikos pokštai. Šis muziejus yra mokslo muziejus, kuriame galima iš naujo atrasti, pasitvirtinti ar, priešingai, suabejoti įprastine pasaulio logika“, – pasakoja muziejaus įkūrėjas Matvejus Linovas.

Kaip teigia jis, šią pramogą mėgsta labai įvairi auditorija – nuo vaikų iki vyresnių šeimos narių. Nors lankytojams iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad jie muziejuje pramogauja, tuo pačiu jie supažindinami su fizikos ir optikos mokslų dėsniais. Tiek jau veikiančio Vilniuje, tiek būsimo Kauno muziejų ekspozicijos sukurtos vadovaujantis įkūrėjų įžvalgomis ir idėjomis, nebandant atkartoti kažkur kitur matytų eksponatų.

thumbnail_Iliuziju_muziejus_Kaune_1

Kauno pop-up muziejuje didžioji ekspozicijos dalis sudaryta iš optinių iliuzijų – veidrodžių ir kitokių instaliacijų, kurios kviečia žmones stebėti pasaulį „aukštyn kojomis“. „Miesto gyventojams ir svečiams norime pasiūlyti kuo įvairesnių pramogų, kurios sudomintų tiek mažiausius šeimos narius, tiek visko mačiusius ir dažnai keliaujančius. Tikimės, kad naujos kartos muziejus mūsų klientų laisvalaikį padarys įdomesnį, nuotaikingesnį ir spalvingesnį“, – sako prekybos centro Kauno „Akropolis“ turto valdytoja Brigita Kuodytė.

B. Kuodytė priduria, kad šis muziejus siūlo ne tik pramogą, bet ir kitokį pasaulio pažinimo būdą. Toks požiūris atitinka modernaus muziejaus koncepciją, pagal kurią lankytojas iš stebėtojo virsta aktyviu dalyviu. 350 kv. m. plotą užimantis iliuzijų muziejus įsikūrė antrame Kauno „Akropolio“ aukšte ir veiks kasdien nuo 10 iki 21 val. Pramogoms ir tyrinėjimams naujasis muziejus kvies iki šių metų gruodžio 31 d.

thumbnail_Iliuziju_muziejus_Kaune_3

M. Linovas pasakoja, jog žmonės šiame muziejuje lankosi tiek pavieniui, tiek šeimomis ir draugų kompanijomis. Nutinka ir taip, kad apsilankydami muziejuje šeima ar bičiulių būrys atšvenčia gimtadienius ar kitas svarbias šventes. Kaip sako muziejaus įkūrėjas, geriausiai jame lankytis ne didesnėms nei dešimties žmonių kompanijoms. Vienu metu atvykstant daugiau nei dešimt žmonių, reikės registruotis iš anksto. Vienas apsilankymas trunka vidutiniškai iki 40 minučių. Muziejuje lankytojus pasitiks septyni patyrę gidai.

Kauno muziejus eksponatus ir instaliacijas sukūrė Lietuvos menininkai, prisidėję ir prie Vilniaus muziejaus kūrimo: Milda Simanavičiūtė, Paulius Arlauskas ir Rūta Arlauskaitė.

thumbnail_Iliuziju_muziejus_Kaune_5

thumbnail_Iliuziju_muziejus_Kaune_6

thumbnail_Iliuziju_muziejus_Kaune_7

thumbnail_Iliuziju_muziejus_Kaune_8

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: