Organizatorių archyvo nuotr.

Rugsėjo pradžioje Kaune, Žeimenos gatvėje, iškilo specialios paskirties gyvenamųjų namų kvartalas, skirtas elgesio ir emocinių sutrikimų turintiems vaikams. Projektą viešosios įstaigos „Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras“ užsakymu įgyvendino statybų bendrovė „YIT Kausta“.

Ričardas Šeštokas, mokymo centro vadovas, akcentavo, kad tai pirmasis toks projektas šalyje, kuris plėtojamas atsižvelgiant į vaikų poreikius – programa sudaryta taip, kad padėtų jiems ugdyti įvairias kompetencijas.

„Šis projektas sudarys tinkamas ugdymo ir socializacijos sąlygas elgesio ir emocinių sutrikimų turintiems vaikams. Vienoje vietoje bus teikiamos švietimo, sveikatos ir socialinės paslaugos, taip prisidedant prie vaikų bendrųjų ir profesinių kompetencijų ugdymo. Programa tęsis trejus metus“, – sako R. Šeštokas.

Namų projektą sudaro keturi individualūs vienaaukščiai namai. Kiekvieno namelio plotas siekia beveik 100 kv. m ploto. Juose įrengta po keturis gyvenamuosius kambarius: trys skirti vaikams, likęs – aptarnaujančiam personalui. Vienu metu galės gyventi iki dvidešimties vaikų, po vieną-du kambaryje, priklausomai nuo jų poreikių.

„Tai pirmasis tokio pobūdžio projektas Lietuvoje, kai individuali statyba plėtojama atsižvelgiant į specifinius poreikius. Atsiranda vis daugiau supratimo ir palaikymo elgesio ir emocinių sutrikimų turintiems žmonėms, todėl džiaugiamės, kad galime prisidėti prie tokių socialinių projektų įgyvendinimo ir tikimės, kad tokių projektų šalyje daugės“, – sako Kęstutis Vanagas, bendrovės „YIT Kausta“ vadovas.

Kiekvieno namo gyventojai galės susitikti bendrajame valgomajame, kuris sujungtas su virtuve: čia vaikai mokysis gaminti valgį, išsiplauti indus, skalbti.

Kartu gyvenantis socialinis darbuotojas visą parą rūpinsis globotiniais, lydės juos į sporto salę, valgyklą, pamokas ir kitus renginius, vykstančius šalia esančiame mokymo centre. Viename iš namų numatyta ir darbo vieta gydytojui, kuris rūpinsis gyventojų sveikata, šiems sunegalavus.

 

 

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: