Kaunas.lt archyvo nuotr.

Lietuvos karinės oro pajėgos (KOP) turi naują vadą. Šį antradienį Kaune vykusios iškilmingos ceremonijos metu NA­TO stan­dar­ti­za­ci­jos biu­ro va­do­vu pa­skir­tą ge­ne­ro­lą ma­jo­rą Ed­var­dą Ma­žei­kį KOP va­do par­ei­go­se pa­keitė pul­ki­nin­kas Aud­ro­nis Na­vic­kas.

„Šiandien yra iškilminga diena. Mes ne tik netrukus pasveikinsime naują vadą, bet į naujas pareigas išlydėsime generolą majorą E. Mažeikį. Tai, kad NATO standartizacijos biurui vadovauti paskirtas lietuvių karininkas, dar kartą įrodo, kad Lietuva yra lygiateisė NATO narė. Mūsų karininkai geba eiti aukšto lygio pareigas. Operacijos, kuriose Lietuvos kariai dalyvavo Irake, Afganistane, Afrikoje – tai įnašas į taiką visame pasaulyje. Lietuva iškovojo laisvę ir nepriklausomybę kartu su sąjungininkais”, – kalbėjo krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.
Ceremonijos metu E. Mažeikis perdavė naujajam KOP vadui vėliavą ir valdžios simbolį – skeptrą. Po regalijų perdavimo ceremonijos buvęs vadas atsisveikino su kariais, o naujasis pasisveikino.

Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas pareigas paliekančiam E. Mažeikiui įteikė Kauno miesto burmistro Jono Vileišio pasidabruotą medalį. Ge­ne­ro­las ma­jo­ras E. Mažeikis vadovauti Briuselyje veikiančiam NATO standartizacijos biurui pradės nuo liepos.

46-erių pulkininkas A. Navickas gimė ir augo Šiauliuose, 2000-2002 ir 2006-2010 metais vadovavo KOP Aviacinei bazei Šiauliuose. Medaliais už nuopelnus apdovanotas karininkas trejus metus buvo LR Nuolatinės Atstovybės prie Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos karinio atstovo prie NATO ir ES pavaduotojas.

Kaunas.lt archyvo nuotr.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: