Kaunas.lt archyvo nuotr,

Kaip atrodys pagrindinė Kauno Kalėdinė eglutė smalsu daugeliui kauniečių ir miesto svečių, nes keletą metų iš eilės Kauno Kalėdinės eglutės susilaukia išskirtinio dėmesio dėl naujų idėjų ir ypatingo kūrėjų požiūrio į šį Kalėdinį akcentą.

Dalis šių metų eglutės bus tikra klasikinė žaliaskarė, iš toliau atrodys kaip vientisa 16 metrų aukščio eglė, tačiau bus sudaryta iš daugybės atskirų eglučių.

Tai bus tradicinė eglutė, dekoruota įvairaus dydžio žėrinčiais žaislais. Aplink eglę bus daug šviesos, todėl eglė turėtų gražiai spindėti“ – pasakojo pagrindinė eglutės autorė Jolanta Šmidtienė.

Vienas iš išskirtinumų – šių metų Kauno eglutė bus interaktyvi. Antrus metus iš eilės Kalėdų eglutė Kaune prijungta prie interneto ir valdoma kompiuteriais. Apatinė eglės dalis – tai didelė vaikiška karuselė su arkliukais, suoliukais ir staliukais.

Jau antrus metus iš eilės deriname klasikinės eglutės vaizdą su išmaniosiomis technologijomis. Įgyvendinant šį projektą teko išspręsti daugybę techninių ir programinių rebusų. Eglutė tiesiogiai prijungta prie interneto – tai suteikia didžiules jos valdymo bei interaktyvumo galimybes, bet kelia daug sudėtingos IT infrastruktūros realizavimo iššūkių. Sistemoje panaudota daug jutiklių, valdiklių, įvairios elektronikos. Faktiškai eglutę išmaniuoju telefonu galiu valdyti iš bet kurios Pasaulio vietos, o miestiečiai Rotušės aikštėje galės keisti eglutės apšvietimą, skelbti šventinius sveikinimus“, – dalinosi eglutės interaktyvios dalies autorius Tomas Stasiukaitis.

d

Kaunas.lt archyvo nuotr.

Dėl besisukančios eglutės dalies jos autoriams teko gerokai pasukti galvą. Rotušės aikštės grindinys nėra visiškai lygus, o karuselei būtinas idealus lygumas. Šį ir daug kitų techninių iššūkių taip pat teko išspręsti architektui Andriui Efimenko, kuris koordinuoja visus techninius eglės įrengimo darbus.

c

Kaunas.lt archyvo nuotr.

Kauno Kalėdinė eglutė turės interneto svetainę www.kaunoeglute.lt, kurioje svečiai galės palikti savo sveikinimą. Sveikinimai bus publikuojami internete ir transliuojami šešiuose interaktyviuose eglutės ekranuose. Svetainėje taip pat bus galima rasti tiesioginį vaizdą iš Kauno Rotušės aikštės. Čia lankytojai taip pat ras Kauno Kalėdinių renginių programą ir daug kitos įdomios bei naudingos informacijos.

Daug metų buvo įprasta, kad galima patekti į Kauno Kalėdinės eglutės vidų. Šiais metais vietoje to bus didelė karuselė. Įvairius šventinius koncertus, nuotraukas bei kitą informaciją transliuos eglutės viduje esantys šeši interaktyvūs ekranai.

e

Kaunas.lt archyvo nuotr.

Kalėdų eglutė turės ir daugiau paslapčių, kurių autoriai kol kas neatskleidė. Jie teigia, kad visi įminę Kalėdų eglutės paslaptis tikrai sulauks staigmenų.

Kauno Kalėdų eglė iškilmingai bus įžiebta lapkričio 26 dieną.

b

Kaunas.lt archyvo nuotr.

Faktai apie šių metų eglę: 

Šių metų vinis: apatinėje eglės dalyje didelė tikra besisukanti karuselė.

Eglės aukštis: 16 metrų.

Eglės plotis: beveik 15 metrų apačioje.

Virš 200 metrų girliandų sujungs eglutę ir namukus, eglę juosiančias girliandas jau galima skaičiuoti kilometrais.

Viršutinė dalis: žalia, iš atskirų eglučių, puošia žalios girliandos, RGB spalvotas apšvietimas.

Karuselėje dvylika medinių arkliukų, ant kurių bus galima jodinėti (reali, normali karuselė), taip pat staliukai, suoliukai “dičkiams”.

Aplink savo ašį apatinė dalis apsisuks kažkur per 20 minučių.

Eglę puoš dideli atspindintys žaislai, bus daug baltos ir spalvotos šviesos ir viskas turėtų žėrėti.

Eglė bus prijungta prie interneto (antrus metus iš eilės). Žmonės būdami rotušės aikštėje galės valdyti eglės apšvietimą, rašyti internetu sveikinimo žinutes, jos bus transliuojamos ekranuose. 

Eglėje bus sumontuoti 6 interaktyvūs ekranai. 

Prie eglės dirba didelė komanda: menininkai, architektas, technikai, elektrikai, IT specialistai ir kt. 

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: