(c) Stock.xchng arcyvo nuotr.

Kauno visuomenės sveikatos centras primena, kad skiepijimas sezonine gripo vakcina išlieka viena svarbiausių sezoninio ir pandeminio gripo poveikio mažinimo priemonių, padedanti apsisaugoti nuo sunkios gripo ligos formos, komplikacijų, mirties dėl lėtinių ligų paūmėjimo.

Pasiskiepijus sumažėja tikimybė užsikrėsti gripu, o susirgus, sergama trumpiau ir lengviau.

Šiemet, jau trečią kartą Lietuvoje, rizikos grupių asmenys bus skiepijami sezoninio gripo vakcina valstybės biudžeto lėšomis. Šimtui Kauno apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigų skirta beveik 28 tūkstančiai sezoninio gripo vakcinos dozių, tai yra 17 proc. daugiau, nei praėjusiais metais. Kauno mieste galimybę apsisaugoti nuo sezoninio gripo, neišleisdami nei lito, turės beveik 14 tūkstančių kauniečių, priklausančių gripo rizikos grupėms:

• vyresni nei 65 metų amžiaus asmenys;

• asmenys, sergantys lėtinėmis širdies – kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, ir kitomis lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;

• asmenys gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose;

• sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Nepriklausantys nurodytoms rizikos grupėms asmenys gali būti skiepijami darbdavio lėšomis. Tai sprendžia darbdavys, įvertindamas darbuotojų sergamumo poveikį įstaigos veiklai. Vertinant gripo poveikį savo bei savo šeimos sveikatai ir biudžetui (skiepytis yra pigiau, nei gydytis), taip pat rekomenduojama skiepytis ir savo lėšomis.

Kaip pranešė Europos užkrečiamųjų ligų centras, įvertinus Meksikoje atlikto tyrimo duomenis teigiama, kad vakcinacija nuo sezoninio gripo (trivalente inaktyvuota 2008-2009 sezono vakcina) turėjo dalinę apsaugą ir nuo pandeminio gripo, ypač nuo sunkių ligos formų.

Gripo sezonas jau prasidėjo, sergamumas gripu ir kitomis, virusinėmis, panašiomis į gripą ligomis pamažu įgauna pagreitį. Per savaitę į Kauno miesto asmens sveikatos priežiūros įstaigas kreipiasi iki 2 tūkstančių ligonių, besiskundžiančių peršalimu ar gripu, kiek daugiau nei pusė iš jų vaikai iki 17 metų.

Kauno apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigos jau apsirūpinusios sezonine gripo vakcina, o artimiausiu metu turėtų gauti ir jiems skirtą valstybės lėšomis įsigytą sezoninę gripo vakciną rizikos grupių asmenų skiepijimui.

Dėl skiepų sezonine gripo vakcina rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: