Organizatorių archyvo nuotr.

Tai, kad du vienas šalia kito esantys nedideli darželiai Kaune ilgus metus turėjo dvi atskiras administracijas, yra puikus pavyzdys, kaip anksčiau buvo žiūrima į miesto reikalų tvarkymą. Tuo įsitikinęs Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas, užtikrinęs, kad nei abu darželius lankantys vaikai, nei jų tėvai, administracijų sujungimo pasekmių nepajus.

Dvi grupes turintis Kauno 1-asis darželis ir šešias grupes turintis „Klevelis“ veikia prekybos centro „Akropolis“ pašonėje. „Klevelis“ yra vienintelis miesto darželis, skirtas alergiškiems vaikams. Kauno 1-ajame darželyje vadovaujamasis Montesori pedagogika.

„Kai du nedideli darželiai, kurių sklypai netgi ribojasi, turi du direktorius, dvi atskiras administracijas, tai sveikas protas sako, kad tai tikrai nėra normali situacija. Tai – tipinis ir labai iškalbingas pavyzdys, kaip į miesto valdymą ir efektyvumą būdavo žiūrima anksčiau. Žinoma, žmonės bet kokias permainas žmonės pasitinka su nerimu, bet galiu užtikrinti, kad darželių administracijų sujungimo nepajus nei vaikai, nei jų tėvai. Vaikai ir toliau bus ugdomi tose pačiose patalpose su tomis pačiomis auklėtojomis. Ugdymo metodikos ir specifikos liks tos pačios. Tiesiog vietoje dviejų direktorių liks vienas, sumažės ir direktorių pavaduotojų skaičius, vietoje dviejų sandėlininkų liks vienas, sumažės pastatus prižiūrinčių ir remonto darbus atliekančių darbuotojų skaičius, po sujungimo liks vienas buhalteris, raštvedys ir archyvaras“, – akcentavo Kauno savivaldybės administracijos direktorius  Gintaras Petrauskas.

Pasak Kauno savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo Virginijaus Mažeikos,  sujungus darželius, juos lankantiems vaikams bus garantuotos visų švietimo pagalbos specialistų (logopedo, socialinio pedagogo, psichologo ir specialiojo pedagogo) paslaugos. Ateityje nepažeidžiant higienos normų darželyje planuojama įkurti dvi papildomas ikimokyklines grupes.

 

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: