Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Lego robotų dirbtuvės / Organizatorių archyvo nuotr.

Ar biblioteka gali virsti mokslo inovacijų laboratorija? Vakar, rugsėjo 28 d., Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos organizuotose „Ateities laboratorijos“ dirbtuvėse šurmuliavo gausus būrys mažų ir didelių mokslo technologijų mylėtojų.

Ištisos klasės, tėvai su dar mokyklinio amžiaus nesulaukusiais vaikais, ir net seneliai su anūkais – šį kartą visus į biblioteką sutraukė ne knygos, bet įvairios netradicinės edukacijos ir pramogos vaikams.

„Ateities laboratorijoje“ visi norintys galėjo pasinerti į „Robotikos mokyklos“ dirbtuves, kurioje jų laukė piešimas ir įvairūs žaidimai virtualioje realybėje. Taip pat buvo galima išbandyti JPG.lt makeblock konstruktorius, o NSO laboratorijos dirbtuvėse – atrasti savo genetinės informacijos kodą – DNR. Didelio vaikų dėmėsio sulaukė ir „Robotikos Akademijos“ surengtos robotų varžybos, priminusios savotišką robotų krepšinį.

Robotikos Akademijos robotų varžybos / Organizatorių archyvo nuotr.
                           “Robotikos Akademijos” robotų varžybos / Organizatorių archyvo nuotr.

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka kvietė susipažinti su LEGO robotų valdymu. Atrasti programavimo paslaptis ir išmokti susikonstruoti kompiuterį kvietė Kauno informacinių technologijų mokykla. Renginio metu taip pat buvo galima pamatyti Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos projekto „Atrask save 3D Mieste“ metu sukurtą Sumanaus vandens miesto 3D maketą.

Robotikos mokyklos virtualios realybės dirbtuvės / Organizatorių archyvo nuotr.

            „Robotikos mokyklos“ virtualios realybės pasaulis / Organizatorių archyvo nuotr.

Nuo spalio 5 d. visi 13-17 m. moksleiviai, norintys išmokti 3D modeliavimo ir elektronikos pagrindų, kviečiami prisijungti prie bibliotekoje įsikūrusios „Ateities laboratorijos 3D“. Nemokamų užsiėmimų metu bus galima išmokti dirbti su programomis „Solidworks“ ir „Arduino“. „Ateities laboratorijos 3D“ užsiėmimai vyks trečiadieniais 15.30–17.30 val. Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje (A. Mapu g. 18). Registracija el. paštu jaunimas@kaunas.mvb.lt arba tel. 220461.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: