Pexels.com archyvo nuotr.

Ko gero visi esame su tuo susidūrę. Rodos, kad vieną dieną be jokių trikdžių žaidžiate žaidimus, dirbate ar žiūrite mėgstamą laidą, o kitą dieną nešiojamasis kompiuteris nebeturi savo pirminio našumo ir visko reikia labai ilgai laukti. Tai vargina, tiesa?

Nereikėtų nusiminti ir skubėti imtis drastiškų veiksmų. Prieš svarstydami galimybę sulėtėjusį laptopą keisti nauju, susipažinkime su priežastimis, kodėl jūsų nešiojamasis kompiuteris prarado savo spartą ir ar tai įmanoma atitaisyti patiems?

Peržiūrėkite kietąjį diską – ar jis nėra perpildytas?

Laikui bėgant nešiojamasis kompiuteris kaupia pačius įvairiausius failus. Laikini failai (angl. Temporary files), atsisiuntimai, apie kuriuos pamiršote, ir programos, kurias retai naudojate, užima brangią disko vietą ir atima iš jūsų laisvus resursus.

Remiantis „Digital Trends” ataskaita, jei kietasis diskas užpildytas daugiau nei 85 %, tai gali gerokai sulėtinti įrenginio darbą. Sprendimas? Reguliariai ištrinkite nereikalingus failus, pašalinkite nereikalingas programas ir apsvarstykite galimybę perkelti didelius failus į išorinį kietąjį diską arba debesų saugyklą. Tam yra specialios programos, tačiau atlikti įmanoma ir rankiniu būdu, patiems.

Kenkėjiška programinė įranga – nelaukti svečiai

Daugeliui nežinant, į nešiojamąjį kompiuterį gali patekti kenkėjiškų programų ir virusų. Jos sukelia chaosą, pripildo kompiuterį brukalo, gali net pavogti duomenis ar sulėtinti sistemą.

JAV telekomunikacijų ir ryšio sprendimų bendrovės „Verizon” atlikto tyrimo „Data Breach Investigations Report” duomenimis, 2020 m. 28 % duomenų saugumo pažeidimų buvo susiję su kenkėjiškomis programomis, todėl tai yra labai dažnas reiškinys, ypač, jeigu kompiuteriu daug siunčiatės failus arba dirbate didelėje organizacijoje ir naudojate darbinį kompiuterį.

Įsitikinkite, kad turite atnaujintą antivirusinę programinę įrangą, reguliariai atlikite skenavimą dėl kenkėjiškų failų ir elkitės atsargiai dėl įtartinų nuorodų ir atsisiuntimų.

Pasenusios programos gali tapti silpnąja grandimi

Pasenusi programinė įranga gali tapti tikru galvos skausmu. Programinės įrangos kūrėjai nuolat išleidžia atnaujinimus, kad pagerintų jų našumą ir ištaisytų bėdas. Šių atnaujinimų ignoravimas gali atrodyti nekenksmingas procesas, tačiau tai gali būti priežastis, dėl kurios net sumažėjo jūsų nešiojamojo kompiuterio našumas. Skirkite šiek tiek laiko operacinei sistemai, valdikliams (angl. drivers) ir programoms atnaujinti. Kartais toks paprastas žingsnis problemą gali sumažinti ar išspręsti.

Nors šie patarimai gali padėti atgaivinti nešiojamojo kompiuterio pradinį greitį, svarbu suprasti, kad pati techninė kompiuterio dalis turi ribotą tarnavimo laiką. Laikui bėgant komponentai susidėvi, o technologijos tobulėja. Kartais, net ir panaudojus visas įmanomas gudrybes, rezultatų pasiekti nepavyksta. Tada gali būti, kad atėjo laikas ieškoti, kur yra geriausia kompiuterių taisykla. Profesionalai ras sprendimus ir atliks darbus, kad kompiuteris vėl veiktų sklandžiai arba praneš, kada atėjo laikas įsigyti naują.

Partnerių turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: