© technorama.lt archyvo nuotr.

Gegužės 6 dieną startuos pirmasis buitinės technikos parduotuvių tinklo „Technorama” organizuojamas virtualių lenktynių čempionatas, kurio nugalėtojams taps realios 1000km lenktynėse dalyvaujančios komandos nariu. Virtualios lenktynės vyks naudojant tikrą technologijų stebuklą – realius pojūčius sukuriantį varžybų simuliatorių, kainuojantį daugiau nei 300 tūkstančių litų.

„Tai pirmasis Lietuvoje organizuojamas virtualių lenktynių čempionatas, sujungsiantis virtualų ir realų pasaulius. Juk lenktynių simuliatorius – tai aukščiausias technologinis pasiekimas imituojant automobilių lenktynes. Jo išskirtinumas – realūs pojūčiai. Būtent todėl šį įrenginį profesionalai naudoja treniruotėms,“ – sako buitinės technikos parduotuvių tinklo „Technorama“ rinkodaros vadovas Morkus Matkevičius.

„Technoramos” užsakymu unikalus simuliatorius per pusę metų buvo pagamintas JAV. Simuliatorių valdo du integruoti kompiuteriai. Vienas jų atsakingas už žaidimą, o kitas – už judesių kontrolę.

Žaidimas perduoda simuliatoriui duomenis apie trasą, automobilį, galingumą, o simuliatorius šią informaciją apdoroja. Būtent tokios informacijos pagrindu simuliatorius juda trasoje, imituodamas lenktynėms būdingus veiksmus, kaip 180 laipsnių apsisukimas, „užneštas“ mašinos galas, trasos nelygumų įtakojamas automobilio nestabilumas ir t.t.

Realumo ir tikrumo įspūdį kuria ir tai, kad simuliatorius tiksliai atkartoja net 4 jėgas: pirmyn-atgal, aukštyn-žemyn, pasvirimai į kairę ir dešinę, sukimąsis aplink savo ašį. Pasisukimo greitis yra 120 laipsnių per sekundę. Apie savo ašį simuliatorius gali suktis neribotą kiekį kartų.

© technorama.lt archyvo nuotr.

Virtualaus lenktynių čempionato etapai vyks Klaipėdoje (gegužės 6 – 12 dienomis, “Technorama” parduotuvėje, Taikos prospekte 61), Kaune (gegužės 13 – 19 dienomis, prekybos centre “Prisma” Jonavos gatvėje) ir Vilniuje (gegužės 20 – 26 dienomis PC Europa).

Kitų miestų gyventojai galės dalyvauti čempionate, naudodami specialią tinklinę programą – žaidimą „Live for Speed“. Superfinalas vyks gegužės 31 dieną Vilniuje. Jo metu paaiškės pirmojo virtualių lenktynių čempionato nugalėtojas.

Pasak Morkaus Matkevičiaus, atrankiniuose etapuose bus nurodytos trasos ir automobilių modeliai. Pagrindinė užduotis – kaip įmanoma greičiau įveikti trasą (fast lap – greičiausias ratas). Čempionato dalyviai bus skirstomi į dvi grupes: neturintys vairuotojo pažymėjimo ir nepatyrę vairuotojai bei asai.

Pirmoje grupėje dalyviai varžysis dėl įspūdingų prizų. Asai kovos dėl vietos „Technoramos” lenktyninio automobilio ekipaže, kuris dalyvaus 1000 km lenktynėse Palangoje. Užsiregistruoti čempionatui galima „Technoramos“ interneto puslapyje www.technorama.lt

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: