(Elio Castoria / fibaeurope.com)

Ilgai laukta Europos krepšinio čempionato pradžia nenuliūdino Lietuvos rinktinės aistruolių. Rimanto Kaukėno ir Šarūno Jasikevičiaus vedini lietuviai pirmose rungtynėse Panevėžyje įveikė Didžiąją Britaniją – 80:69 (19:18, 30:21, 5:18, 26:12).

Banguotai žaidę mūsiškiai pergalę užsitikrino tik paskutiniajame ketvirtyje, kuomet sugebėjo sustabdyti varžovų puolimą.

Rungtynes keliais tritaškiais pradėję britai pirmieji išsiveržė į priekį ir Luolo Dengo pastangomis išlaikė persvarą iki pat paskutinės kėlinio minutės, tačiau Š.Jasikevičius pelnė keturis taškus iš eilės, o Kšyštofas Lavrinovičius aidint sirenai pataikė tritaškį bei išvedė Lietuvą į priekį – 19:18.

Antrajame ketvirtyje K.Lavrinočius smeigė dar du tolimus metimus, bet nepaisant puikiai veikiančio lietuvių puolimo, šeimininkams daugiau atsiplėšti nepavyko.

Po ilgosios pertraukos britai pagerino gynybą, per šešias minutes Lietuvos rinktinė pataikė tik vieną metimą, o skirtumas sumažėjo iki dviejų taškų. Devynios mūsiškių klaidos šiame kėlinyje leido britams susigrąžinti persvarą. Vis dėlto, lemiamu momentu Lietuva pakilo į šturmą ir atkūrę puolimą, po Rimanto Kaukėno tritaškio, susigrąžino dešimties taškų persvarą. Pataikę dar kelis metimus lietuviai ją išlaikė ir šventę pergalę rezultatu 80:69.

Po rungtynių Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūra sakė, jog lietuvių metikams buvo puiki diena. Tuo tarpu vertindamas nesėkmingiausią rinktinės atkarpą strategas pabrėžė tikslumo ir agresyvumo trūkumą: „Trečiajame kėlinyje pradėjome tik mėtyti iš tolimesnių distancijų. Turėjome progų ir greitai užpulti, bet to padaryti nepavyko“.

Rytoj rinktinė 21 valandą susikaus su lenkais, šiandien nusileidusiais Ispanijos rinktinei.

Lietuva: Rimantas Kaukėnas 16, Šarūnas Jasikevičius 13, Kšištofas Lavrinovičius 12, Simas Jasaitis 11, Mantas Kalnietis 7, Martynas Pocius 6, Darius Songaila 5, Marijonas Petravičius ir Robertas Javtokas po 4, Paulius Jankūnas 2.

Didžioji Britanija: Luolas Dengas 25 (10 atk. kam.), Danielis Clarkas 15, Joelis Freelandas 14, Nate‘as Reinkingas 13, Andrew Sullivanas 2.