(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) atliko viešosios nuomonės tyrimą apie kūno kultūros dalyką Lietuvos aukštosiose mokyklose, kurio metu buvo konstatuota jau kelerius metus nekintanti tendencija – kūno kultūros dalykas turi būti vertinamas įskaita, tiesiogiai neįtakojančia pažangumo vertinimo. Tokią nuomonę išsakė 77 proc. apklaustųjų.

43 proc. apklausoje dalyvavusių rinktųsi kūno kultūrą, jeigu tai būtų pasirenkamasis dalykas, o ne priverstinai įtrauktas į studijų programas. Šis skaičius prieštarauja susiklosčiusiai visuomenės nuomonei, jog studentai nenori sportuoti.

“Kūno kultūra daugumoje aukštųjų mokyklų yra įtraukta į studijų programas, todėl beveik visi studentai yra priversti jas lankyti. Vis tik, šiandien aukštosiose mokyklose kūno kultūra dažniausiai yra kreditais nevertinamas dalykas. Tai ne tik pažeidžia įstatymais nustatytą minimalią studijų dalyko apimties normą, bet ir sukelia problemas, tiesiogiai įtakojančias studento pažangumo rodiklius”, – tyrimo išvadas komentuoja LSAS prezidentas Arūnas Mark.

Kūno kultūros dalykas ne tik tiesiogiai siejamas su studento pažangumo studijų procese vertinimu, bet kartais gali būti pavojingas tiek studento, tiek dėstytojų sveikatai. Tik penktadalis apklaustųjų (20 proc.) teigė, jog sporto bazėje ar šalia jos yra pirmosios pagalbos punktas. 18 proc. respondentų atsakė teigiamai į klausimą, ar buvo įvykę nelaimingų atsitikimų kūno kultūros paskaitų metu. Net 20 proc. įvardijo, jog dėl įvykių buvo kaltas netvarkingas inventorius.

Fizinis aktyvumas yra būtinas kiekvieno žmogaus organizmui, tačiau sportuojant turi būti nepamirštos gydytojų rekomendacijos. 41 proc. respondentų mano, jog paskaitų metu dažniau neatsižvelgiama arba visai neatsižvelgiama į studento fizinę būklę. Taip pat buvo klausiama, ar yra skirtumas tarp „įprastai“ ir specialiajai (paruošiamajai) grupei taikomų fizinio lavinimo metodikų. 11 proc. apklaustųjų teigė, jog pilnai nėra sudaromos tinkamos sąlygos sportuoti sveikatos sutrikimų turintiems studentams.

Ketvirtadalis (24 proc.) apklaustųjų pažymėjo, jog nėra sudaromos galimybės rinktis pageidaujamą  sporto šaką. Kas trečias tyrime dalyvavęs studentas teigė, kad ne visuomet kūno kultūra vyksta adekvačiai oro sąlygoms ir būna atvejų, kuomet sportuojama lauke net ir tada, kai oro sąlygos akivaizdžiai tam nėra tinkamos.

LSAS Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų viešosios nuomonės tyrime apie dėstomą kūno kultūros dalyką dalyvavo 4260 studentų iš 16 Lietuvos aukštųjų mokyklų. Su tyrimo duomenimis galite susipažinti www.lsas.lt interneto svetainėje skiltyje „Dokumentai“.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: