(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) informuoja, kad rugpjūčio 5 d. prasidės papildomas priėmimas į aukštąsias mokyklas. Į likusias laisvas studijų vietas galės pretenduoti tik per pagrindinį priėmimą užsiregistravusieji LAMA BPO sistemoje.
Norintys dalyvauti papildomame priėmime, internetinėje LAMA BPO sistemoje – www.lamabpo.lt – turės iš naujo užpildyti prašymus, pabrėžia LAMA BPO. Prašymuose bus galima įrašyti ne daugiau kaip 6 pageidavimus. Prašymo formą bus galima pradėti pildyti paskelbus papildomo priėmimo vietų sąrašą. Po pagrindinio priėmimo likusios laisvos studijų vietos LAMA BPO tinklalapyje bus skelbiamos nuo rugpjūčio 5 d. 12 val.

Baigusieji mokyklas 2009 m. ir anksčiau turės pristatyti brandos atestatus į LAMA BPO duomenų tvarkymo punktus tik tuo atveju, jeigu jų dar nepristatė pagrindinio priėmimo metu. Duomenų tvarkymo punktų sąrašas yra skelbiamas LAMA BPO tinklalapyje pateiktoje bendrojo priėmimo tvarkoje.

Likusių laisvų valstybės finansuojamų studijų vietų skaičius universitetuose ir kolegijose per papildomą priėmimą bus skelbiamas 11 krypčių grupių. „Užpildytos“ studijų programos, kuriose nebėra laisvų valstybės finansuojamų ir nefinansuojamų vietų, aktyvuotos nebus ir dalyvaujantis papildomame priėmime jų pažymėti negalės.

Valstybės nefinansuojamų studijų vietų skaičius pagal studijų programas dėl jų gausos atskirai skelbiamas nebus, tačiau stojančiajam informacija apie tokias laisvas vietas bus pateikiama. Pildydamas pageidavimus, stojantysis bus informuojamas, kiek norimoje studijų programoje yra laisvų mokamų vietų.

Šiuo metu vyksta antrasis pagrindinio priėmimo etapas. Gavusieji kvietimą studijuoti valstybės finansuojamoje ar valstybės nefinansuojamoje studijų vietoje turi pasirašyti studijų sutartis iki rugpjūčio 4 d. 17 val. Iki nurodyto laiko nepasirašęs studijų sutarties kandidatas galimybę studijuoti pasiūlytoje studijų vietoje praras. Tokiu atveju jis galės iš naujo teikti prašymą ir dalyvauti papildomame priėmime. Per pagrindinį priėmimą pasiūlyta, bet nepriimta studijų vieta yra perkeliama į papildomą priėmimą.

Papildomas priėmimas vyks rugpjūčio 5–8 d. Kvietimai studijuoti per papildomą priėmimą bus skelbiami rugpjūčio 9 d.

Galutiniai bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatai paaiškės po rugpjūčio 12 d.

Visą su priėmimu į aukštąsias mokyklas susijusią informaciją galima rasti čia .

LAMA BPO kontaktai pasiteiravimui: tel. (8-37) 320 728, (8-37) 320 837, el. paštas: lamabpo@lamabpo.lt .

LR Švietimo ir mokslo ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: