(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

18 vietą Europos lengvosios čempionate Barsaelonoje užėmusi 18–metė šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė teigia, kad norint patekti į rungties finalą jai pritrūko sėkmės.

„Pradinis aukštis man buvo ganėtinai didelis (1,78 metro), o norint patekti į finalą, man reikėjo pakartoti asmeninį rekordą. Jautėsi ir aklimatizacijos problemos po kelionės į pasaulio jaunimo čempionatą Kanadoje, naktim čia miegojau labai prastai”.

Paklausta, ko pritrūko įveikti 1,92 metro aukštį, garantuojantį vietą finale, Airinė sakė: „Greičiausiai sėkmės ir geros kojų būklės. Dabar labai aiškiai suvokiu savo silpnąsias vietas, po sezono kuo daugiau stengsiuos stiprinti pėdas, blauzdas, priekinius bei galinius kojų raumenis. Taip pat tuo pat metu džiugu suvokti, kad išaugau iš 1,80 metro amžiaus ir 1,90 aukštis man tampa jau įprastas.”

Paklausta apie ateities planus, A.Palšytė sakė, jog jų – daug: „Visų pirma stengsiuos dalyvauti visuose pagrindiniuose sezono startuose – Europos žiemos čempionate, pasaulio čempionate Korėjoje, planuose jau pažymėtas ir olimpinis Londonas. Olimpinis A normatyvas yra 1,95 metro, tad kitam sezonui toks tikslas ir keliamas. Geriausi šalies šuolininkai viršūnę pasiekdavo gerokai vyresni, tad aš dar jauna ir man viskas priešaky. Tačiau jau šiandien jaučiau, kad lyginant su pasaulio žiemos čempionatu Katare buvau gerokai ramesnė – varžovės jau pažįstamos ir jų pavardės nebeglumina.”

Ir pabaigai – Airinės palinkėjimas mūsų šaliai: „Žinoma, lieka kartėlis, kad galėjau užimti kiek aukštesnę vietą… tačiau užbaigsiu optimistine gaida – lai Lietuvoj šiomis dienomis būna tiek saulės ir šilumos, kaip ir Barselonoje”. Į Lietuvą šalies lengvaatečiai grįžta pirmadienio vakare, lėktuvas leidžiasi 21,05 valandos.

Lietuvos lengvosios atletikos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: