(c) LKF archyvo nuotr.

FIBA paskelbė, kad rugsėjo 12 dieną į FIBA Šlovės muziejų bus įtraukti 7 nauji krepšininkai, tarp jų ir legendinis Lietuvos vidurio puolėjas Arvydas Sabonis. Kartu su A. Saboniu FIBA Šlovės muziejaus nariais taps serbai Vlade Divacas ir Draganas Kičanovičius, italas Dino Meneghinas, brazilas Oscaras Schmidtas, amerikietė Cheryl Miller ir rusė Natalija Zasulskaja.

Pasaulio čempionato finalo dieną FIBA Šlovės muziejaus nariais taip pat taps treneriai Lindsay Gaze’as (Australija), Jevgenijus Gomelskis (Rusija) ir Mirko Novoselas (Kroatija), teisėjai Jimas Bainas (JAV) ir Konstantinas Dimou (Graikija) bei krepšinio darbuotojai George’as Killianas (JAV; buvęs FIBA prezidentas, dabartinis Tarptautinės studentų sporto federacijos prezidentas), Hansas-Joachimas Otto (Vokietija; buvęs FIBA Centrinės valdybos narys ir iždininkas), Ernesto Segura de Luna (Ispanija; po mirties; buvęs FIBA Centrinės valdybos narys, „FIBA Europe“ prezidentas), Abdoulaye Seye Moreau (Senegalas; buvęs FIBA prezidentas) ir Alas Ramsey (Australija; buvęs FIBA Centrinės valdybos narys, „FIBA Oceania“ prezidentas). A. Ramsey į FIBA Šlovės muziejų buvo išrinktas pernai, tačiau tik šiemet oficialiai taps jo nariu.

FIBA Šlovės muziejaus nariais tapsiantys legendiniai krepšininkai ir treneriai per savo karjeras iškovojo 14 olimpinių ir 15 pasaulio čempionatų medalių.

A. Sabonis 1988-aisiais tapo olimpiniu čempionu, 1992 ir 1996 metais su Lietuvos rinktine iškovojo olimpinius bronzos medalius. Pasaulio čempionu vidurio puolėjas tapo 1982-aisiais, o po ketverių metų iškovojo pasaulio vicečempiono titulą. Europos čempionu A. Sabonis tapo 1985 metais, o po dešimties metų su Lietuvos rinktine laimėjo Senojo žemyno pirmenybių sidabro medalį. 1983 ir 1989 metais krepšininkui atiteko Europos čempionto bronzos medaliai.

Be to, A. Sabonis yra 1983 metų pasaulio jaunimo čempionas, 1995 metų Eurolygos laimėtojas, savo kolekcijoje turi 3 SSRS, po 2 Ispanijos ir Lietuvos čempiono titulus, 1986 metais su Kauno „Žalgiriu“ iškovojo Tarpžemyninę taurę.

Daugiau apie FIBA Šlovės muziejų galima sužino oficialioje jo svetainėje: http://www.halloffame.fiba.com/

Lietuvos krepšinio federacijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: