Keletas citatų iš žiniatinklio:
***
Premjeras Andrius Kubilius prognozuoja, kad 2020 metais Visagino atominės elektrinės (VAE) vidutinė elektros kaina bus mažesnė nei 18,3 centų už 1 kWh.
*
Andrius Kubilius sako, jog nauja Visagino atominė elektrinė bus ekonomiškai naudinga ir valstybei, ir visam regionui – tuo esą tiki ir Lietuvos regioniniai partneriai, dalyvaujantys projekte.
*
Jis (A. Kubilius – B.B.) komentavo R.Rudzkio prognozę, kad naujos atominės elektrinės gaminimos elektros savikaina bus ne mažesnė kaip 30 centų už kilovatvalandę. Be to, analitiko vertinimu, Visagino AE ne mažins, bet kels vidutinę elektros kainą, ir tai smukdys šalies konkurencingumą.
*
Pasak jo (A. Kubiliaus – B.B.), naujos jėgainės statyba nevėluoja: „Nevėluojame. 2020 metais, o gal dar ir anksčiau atominė elektrinė turi veikti ir gaminti elektros energiją visam regionui“.
*
Kaip parodė anksčiau atliktas ,,Deloitte Lietuva” ir VAE tyrimas, Lietuvos bendrovės gali pretenduoti į 4 mlrd. litų. Bendra VAE projekto vertė sieks iki 17,25 mlrd. litų (5 mlrd. eurų).

***
Šiandien, kiek girdėjau, mūsų premjeras Visagine susitiks su Latvijos premjeru. Įdomus sutapimas: jiedu kalbės ir apie VAE, ir apie „Snoro“ banką. Labai vykęs dublis!
*
Citatoje minimas profesorius Rimantas Rudzkis yra buvęs mano bendradarbis Taikomosios matematikos katedroje. Labai protingas ir teisingas žmogus! Bet ne vien dėl to aš ir dabar – profesoriaus, o ne premjero pusėje…
*
Visi matė nacionalinį stadioną Vilniuje. Visi daug žino apie valdovų rūmus. Visi mato nebaigtus viešbučius Kaune. Pagaliau KTU miestelyje visi mato keistą statinį – skaičiavimo mašinų aušintuvą. Mašinų, kurios man labai primena VAE. Asmeniniai kompiuteriai šluote nušlavė visas mašinas…
*
Nepasitikiu keliolikos milijardų vertės elektrine, kai jau plaukioja povandeniniai atominiai laivai. Kai Vokietija ir kitos šalys atsisako atominės energetikos. Kai mes įsitikinome patys – 30 metų atominė elektrinė veikia, 30 metų mes ją uždarinėjame. Kai mes patys įsitikinome – vandeniu žadėjome aušinti mašiną, už kurią keliskart galingesnis kompiuteris stovi ant mano stalo.
*
Matau kitą energetikos kelią: išmokti pagauti, išmokti saugoti, išmokti perduoti. Vėl analogija su kompiuteriais: išmokome iš daugybės šaltinių įkelti duomenis į mažą kompiuterį, saujoje laikome gigabaitų talpos atmintinę, viską galime kur nori perduoti el. paštu, internetu, „skaipu“.
*
Išmokime pagauti žaibus, geoterminę, saulės, vėjo energiją, mažų atominių elektrinių, hidroelektinių energijją, išmokime tai saugoti taip, kaip išmokome gaminti talpias baterijas telefonams, grotuvams, fotoaparatams ir išmokime viską saugiai ir efektyviai perduoti iš kosmoso, Sacharos ir Gobio dykumų, 400 laipsnių karčio vandens vandenyno dugne…
*
Paminėsite mano žodį – 2020 metais apie VAE, jei ją pastatys (arba nepastatys…) tokią, kaip nori premjeras, kalbėsime taip pat, kaip dabar kalbame apie valdovų rūmus, „Snoro“ banką, vandeniu aušinamus kompiuterius…

Burgis.lt

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: