(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Minint Gedulo ir vilties dieną, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) skelbia pavardes žmonių, atrinktų į jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektą „Misija Sibiras‘10“. Bandomąjį žygį įveikusieji ir geriausiai pasirodę jaunuoliai šių metų liepos 1 – 16 d. vyks į Sverdlovsko sritį Rusijos Federacijoje. Projekto dalyvių pavardės skelbiamos internetiniame tinklalapyje www.misijasibiras.lt.

LiJOT prezidentas Šarūnas Frolenko šių metų ekspediciją vadina neeiline: „Šiandien, visoje Lietuvoje minint Gedulo ir vilties dieną, dalis bandomajame žygyje dalyvavusių jaunuolių sužinos, jog būtent jie šią vasarą vyks į tas vietoves, kur buvo ištremti ir kalinti mūsų tautiečiai. Sibire jie turės neeilinę galimybę paminėti Lietuvos okupacijos 70-metį bei pagerbti ten kalintus ir žuvusius mūsų šalies žmones, todėl ši ekspedicija bus pagarbos ir atminimo jiems simbolis“.

Šias metais į Sibirą vyksiančios jau aštuntosios ekspedicijos dalyviai atrinkti birželio 12 – 13 dienomis įvykusio antrojo projekto atrankos etapo – bandomojo žygio – metu. Beveik 70-ies motyvuotų ir atkaklių jaunuolių būrys dvi dienas žygiavo po Dzūkijos nacionalinio parko teritoriją, kol sekmadienio popietę pasiekė galutinį tikslą – Liškiavos gyvenvietę. Keliaudami miško takeliais, upių slėnių šlaitais, praeidami mažus, pamiškėse įsikūrusius vienkiemius ir kaimelius, žygiuodami pėsčiomis ir ant pečių nešdamiesi sunkias kuprines, jaunuoliai iš viso įveikė 53 kilometrų atstumą.

Norą ir motyvaciją dalyvauti šių metų „Misija Sibiras‘10“ projekte pareiškė apie 1200 jaunuolių, iš kurių į bandomąjį žygį pakviesti tik 70 geriausiai anketas užpildžiusių asmenų. Jų tarpe žygyje dalyvavo ir specialiai iš užsienio (Anglijos, Estijos) atvykę lietuviai.

„Misija Sibiras‘10“ šiemet vyks liepos 1 – 16 dienomis. Ekspedicijai išvykus, projekto internetiniame puslapyje www.misijasibiras.lt bus galima rasti nuolat atnaujinamą informaciją apie tai, kaip sekasi Sibire esantiems projekto dalyviams. Jiems grįžus į Lietuvą, minėtame puslapyje bus publikuojami dalyvių dienoraščiai bei fotografijos.

Birželio 20 dieną 21 val. per Lietuvos televiziją (LTV) bus pirmą kartą rodoma tiesioginė projekto „Misija Sibiras‘10“ koncerto transliacija. Jau šiandien galite prisidėti prie projekto “Misija Sibiras’10” palaikymo, skambindami arba siųsdami SMS žinutę (be teksto) šiais trumpaisiais numeriais: 1416 (kaina 2 LT) ir 1417 (kaina 5 LT). Tai bus galima daryti ir tiesioginės koncerto transliacijos metu.

LiJOT informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: