Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Australijoje pirmadienį prasidėjo viešas tyrimo dėl Bažnyčios ir visuomeninių institucijų vykdyto vaikų lytinio išnaudojimo nagrinėjimas ir perspėjama, kad bus išgirsta daug bei “šokiruojančių” įtarimų bažnyčioms, našlaičių prieglaudoms, bendruomenių grupėms ir mokykloms.

Teisėjas Peteris McClellans (Piteris Maklelanas) Karališkojoje komisijoje pradėjo nagrinėti “Institucijų atsaką į vaikų lytinį išnaudojimą”, apie kurį vyriausybė paskelbė pernai lapkritį. Pasak teisėjo, savo kaltinimus minėtoms institucijoms jau pareiškė tūkstančiai žmonių.

“Dabar gerai žinoma, kad vaikų lytinis išnaudojimas buvo labai paplitęs Australijos bendruomenėje, tačiau visas institucijų, kuriose tai vyko, spektras nėra visuotinai žinomas, – sakė P.McClellanas. – Daugelis istorijų, kurias girdime, šokiruos daugelį žmonių”.

Vykdyti tokį tyrimą nurodė buvusi premjerė Julia Gillard (Džulija Gilard), reaguodama į virtinę vaikų lytinio išnaudojimo skandalų, kurie įtraukė kunigus pedofilus, tačiau ji tvirtino, kad šis tyrimas bus daug platesnis ir neapsiribos vien Katalikų Bažnyčia.

Komisija oficialiai posėdžiauti pradėjo balandžio mėnesį ir nuo to laiko už uždarų durų išklausė aukas. Pirmadienio posėdis yra pirmasis viešas įrodymų nagrinėjimas.

Pasak P.McClellano, specialia telefono linija lytinio išnaudojimo aukoms jau buvo gautas 4 301 su tyrimo objektu susijęs skambutis.

Teisėjas sakė, jog Komisija, pavyzdžiui, nustatė, kad tokiose institucijose kaip našlaičių prieglaudos ir internatinės mokyklos “lytinis išnaudojimas beveik visuomet vyksta drauge su kone neįtikėtino lygio fiziniu smurtu, kurį vaikams taiko suaugusieji, atsakingi už jų gerovę”.

Tie įvykiai dažnai sukeldavo “domino efektą”: nukentėdavo aukos mokslai, sumažėdavo jos perspektyvos ateityje susirasti gerą darbą, neatitaisomai nukentėdavo aukos gebėjimas pasitikėti kitais ir kurti santykius.

“Asmeniui, ar tai būtų berniukas, ar mergaitė, kuris būdavo išnaudojamas tokiu metu, kai dėl savo amžiaus negali pasipriešinti išnaudotojui ar pranešti kitiems apie išnaudojimą, padaryta žala gali paveikti visą gyvenimą”, – sakė teisėjas, kuris pridūrė, kad net “žemo lygio” išnaudojimas gali turėti “katastrofiškų” pasekmių.

Pirmadienio posėdyje – pirmajame iš penkių viešų sesijų, kurios turi įvykti šiais metais, – bus nagrinėjamas nuteisto pedofilo Steveno Larkinso (Stiveno Larkinso), kuris vadovavo aborigenų vaikų labdaros organizacijai ir taip pat buvo skautų lyderis, atvejis.

S.Larkinsas padarė kaltės pripažinimo pareiškimą dėl seksualinio smurto prieš du berniukus – 11 ir 12 metų – per atskirus incidentus 1992 ir 1997 metais, ir šiuo metu sėdi kalėjime už vaikų pornografiją ir suklastotą deklaraciją apie jo tinkamumą dirbti su nepilnamečiais.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: