(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius gavo atskirų Tarybos narių pareiškimą, kuriame teigiama, kad direktoriaus patvirtintą A. Smetonos al. ir Nemuno upės detalųjį planą turėjo svarstyti Taryba, tačiau, anot pareiškėjų, miesto taryba buvo nušalinta nuo svarbių miestui klausimų priėmimo.

Dar 2006 metais šį žemės sklypą buvo norima privatizuoti. „Tokiam sprendimui pasipriešino Panemunės bendruomenė, kuri surinko nemažai parašų. Jie protestavo prieš privatizavimą, norėjo, kad šiai rekreacinei vietai būtų grąžintas paplūdimio statusas“, – pasakojo Tarybos narys Gediminas Žukauskas.

Tuometiniai Tarybos nariai atsižvelgė į gyventojų pageidavimus ir 2006 m. gruodžio 21 d. priėmė sprendimą, kuriuo teritorijai buvo gražintas paplūdimio statusas bei įpareigojo Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorių organizuoti teritorijos tarp A. Smetonos al. ir Nemuno upės detalųjį planavimą.

Detalaus plano tikslas buvo suformuoti apie 1 ha žemės sklypą rekreacinei teritorijai (gyventojų poilsiui ir šventėms organizuoti ir paplūdimiui įrengti).

2006 metais daugiausiai ginčų kilo dėl teritorijoje esančio laikino pastato, kurį buvo siūloma nugriauti. Tačiau tarybai nusprendus rengti teritorijos detalųjį planą, vėlesnio techninio projekto rengimo etapo metu bus nuspręsta, ką daryti su laikinuoju statiniu.

„Jeigu nebūtų patvirtintas teritorijos detalusis planas, būtų iškilę grėsmių, nes žemė būtų tapusi laisva, į kurią galėtų pretenduoti gyventojai. Šiuo metu yra rengiamas teritorijos techninis projektas, todėl tokie opozicijos veiksmai rodo, kad jie siekia stabdyti paplūdimio įrengimą“, – sakė G. Žukauskas.

Taip pat primename, kad visi detalieji planai yra svarstomi Kauno miesto savivaldybės tarybos kolegijoje. Tik Kolegijos nariams nusprendus rekomenduoti detalųjį planą pasirašyti administracijos direktoriui, jis būna patvirtinamas. Tačiau jeigu iškyla neaiškumų arba neprieinama bendros Kolegijos narių nuomonės, detaliojo plano patvirtinimo klausimas svarstomas miesto Tarybos posėdyje.

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: