© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Popiežius Pranciškus penktadienį paragino Katalikų Bažnyčią ir jos tikinčiuosius nusikratyti žemiškų rūpesčių kaip tai padarė šv.Pranciškus Asyžietis.

Gimtajame šio viduramžių šventojo mieste Italijoje pontifikas kalbėjo toje pačioje salėje, kur šv.Pranciškus, kaip tikima, parodydamas savo nusižeminimą nusimetė savo drabužius.

Popiežius sakė, kad Bažnyčia taip pat turėtų “nusivilkti” pasaulietiškumą ir grįžti prie pagrindinių dvasinių dalykų.

“Bažnyčia, visi mes turėtume nusivilkti pasaulietiškumą, – emocingai kalbėjo popiežius. – Pasaulietiškumas yra žudikas, nes jis žudo sielas, žudo žmones, žudo Bažnyčią”.

“Be nusivilkimo taptume konditerijos parduotuvės krikščionimis, kaip gražūs pyragaičiai ir saldumynai, bet – ne tikri krikščionys”, – sakė jis.

Argentinietis popiežius taip pat kalbėjo apie ketvirtadienį prie Italijos Lampedūzos salos įvykusią migrantų laivo tragediją, kuri, kaip jau patvirtinta, pareikalavo 111 gyvybių ir per kurią dar daug žmonių dingo.

“(Pasauliui) nerūpi ta daugybė žmonių, bėgančių nuo vergovės, alkio, bėgančių ieškoti laisvės. O kiek jų žuvo kaip vakar! Šiandien yra ašarų diena”, – sakė jis.

Dabartinis pontifikas, kuris buvo išrinktas kovo mėnesį, yra pirmasis popiežius, pasirinkęs šv.Pranciškaus vardą. Jis sakė, kad jį įkvepia šio šventojo nusižeminimas ir jo mokymas dėl taikos ir Dievo kūrinių saugojimo.

Lankydamasis Asyžiuje popiežius susitiko su daugeliu neturtingų ir neįgalių žmonių, kuriems padeda katalikiškos labdaros organizacijos.

Neįgalių vaikų grupei jis pasakė, kad jų į “žaizdas reikia įsiklausyti ir (jas) pripažinti”.

Kreipdamasis į neturtėlius jis sakė: “Daugelį jūsų nurengė šis laukinis pasaulis, kuris neduoda darbo, kuris nepadeda, kuris nesirūpina iš bado mirštančiais vaikais”.

Maždaug 100 tūkst. maldininkų ir daugiau kaip tūkstantis žurnalistų drauge su Argentinoje gimusiu popiežiumi vaizdingame Asyžiuje centrinės Italijos Umbrijos regiono kalvose lankė vietas, susijusias su šv.Pranciškaus gyvenimu.

Turtingo audinių pirklio sūnus Francesco Bernardone (Frančeskas Bernardonė) augo arogantiškas ir karingas, kol išgyveno sukrečiantį dvasinį atsivertimą.

Šv.Pranciškus, kuris gimė 1182 metais ir mirė 1226-aisiais, atsisakydamas žemiškų turtų priešais tėvą nusimetė drabužius ir užsivilko ašutinę, kad gyventų kaip neturtingieji ir neturtingiesiems.

Šv.Pranciškaus išsižadėjimo gestas nusimetant drabužius įvyko Asyžiaus vyskupo rūmuose 1207 metų balandžio 12 dieną, kai jo tėvas paprašė grąžinti turtus, kuriuos jis buvo išdalijęs vargšams.

Pranciškus, kuris nori “neturtingos Bažnyčios neturtingiesiems”, yra užsiminęs, jog siekia pertvarkyti šią 2 tūkst. metų senumo instituciją, kad ji būtų mažiau “vatikanocentriška” ir artimesnė paprastiems žmonėms.

Asyžiuje jis lankosi drauge su aštuoniais kardinolais iš viso pasaulio, kuriuos pasirinko, kad jie patarinėtų jam dėl skandalų persekiojamos Bažnyčios administracijos pertvarkymo.

Ši kardinolų taryba yra precedento neturintis instrumentas, kuris galiausiai gali reformuoti Vatikaną, suteikti daugiau įgaliojimų vietos Bažnyčioms ir padaryti Bažnyčią ne tokią hierarchinę.

Pirmasis tos tarybos posėdis už uždarų durų su popiežiumi įvyko šią savaitę. Jo metu, kaip pranešė Vatikanas, buvo aptarta, kaip “atgaivinti” Bažnyčią.

Šv.Pranciškui, kuris taip pat yra Italijos globėjas, kaip tikima, Dievas pasakė: “Pranciškau, eik ir taisyk mano namą, kuris, kaip matai, virsta griuvėsiais”.

Tokią pačią žinią kardinolai pareiškė naujajam popiežiui per dramatišką konklavą kovo mėnesį, kurioje jis buvo išrinktas, – po virtinės finansinių skandalų ir vaikų lytinio išnaudojimo bylų.

Pranciškaus vizitas Asyžiuje skiriasi nuo Jono Pauliaus II ir Benedikto XVI apsilankymų, nes pagrindinis dėmesys tenka šio šventojo neturto žiniai, o ne tarpreliginei taikai.

Tai bus trečia Pranciškaus kelionė Italijoje; liepą jis lankėsi Lampedūzoje, kur ragino rodyti daugiau tolerancijos imigrantams, o rugsėjį – Kaljaryje Sardinijoje, kur smerkė “stabą vardu pinigai”.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 

Sponsored video

Taip pat skaitykite: