(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Nespėjusiems laiku pristatyti savo dokumentų stojusiesiems jaunuoliams būtina sudaryti galimybes pakartotinai dalyvauti konkurse dėl valstybės finansavimo studijoms. Studentų sąjunga reiškia susirūpinimą ir kviečia valdžios atstovus konstruktyviu dialogu spręsti bendrojo priėmimo į šalies aukštąsias mokyklas Į-ojo etapo organizavimo problemas.

„Į Studentų sąjungą kreipęsi stojusieji, kurie vidurinį išsilavinimą įgijo 2009 m. ir anksčiau, nežinojo apie tai, kad jiems taikoma kitokia duomenų apie jų išsilavinimą teikimo tvarka, nei tiems, kurie vidurinį išsilavinimą įgijo šiemet.

Jaunuoliams laiku nebuvo pateikta informacija apie netinkamai pateiktus dokumentus. Taip pat į Studentų sąjungą kreipęsi stojusieji dažniausiai nurodė, jog į jų el. paklausimus ir telefono skambučius priėmimo organizatoriai neatsakydavo“,- stojusiųjų nusiskundimus apibendrina Studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis.

Apie šių metų priėmimo naujoves stojantieji informacijos ieškoti buvo kviesti į oficialų priėmimo organizatorių – LAMA BPO – tinklalapį. Ten, norėdami rasti priėmimo taisykles, jie turėjo nagrinėti 22 puslapių dokumentą. Anot studentų atstovų Lietuvos studentų sąjungoje, toks būdas pranešti itin svarbią informaciją stojantiesiems nėra tinkamas. Pastebima, jog rimtesnių informavimo problemų bendrajame priėmime kyla jau antrus metus iš eilės. Techniniai nesklandumai – irgi ne naujiena.

Dėl viso to Studentų sąjunga ragina Švietimo ir mokslo ministeriją imtis konkrečių veiksmų ir suteikti galimybes nukentėjusiesiems šių metų priėmime pakartotinai dalyvauti konkurse dėl valstybės finansavimo studijoms. Studentų sąjunga taip pat siūlo sudaryti specialią darbo grupę, kuri išnagrinėtų neigiamas pastarųjų dviejų metų priėmimo organizavimo tendencijas ir pateiktų pagrįstus siūlymus, kaip ateityje išvengti panašių ir naujų nesklandumų. Į tokios grupės veiklą raginama įtraukti ir studentų atstovus.

Su Studentų sąjungos vertinimu ir siūlymais taip pat supažindinti: Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Valentinas Stundys, Lietuvos universitetų rektorių konferencijos prezidentas Romualdas Ginevičius, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) prezidentas Pranas Žiliukas, Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentas Gintautas Bražiūnas, Lietuvos nevalstybinių aukštųjų mokyklų asociacijos prezidentė Daiva Daugvilienė, Lietuvos moksleivių sąjungos ir Lietuvos mokinių parlamento vadovai.

Primename, kad dėl laiku nepateiktų duomenų, liudijančių išsilavinimą, šiemet valstybės finansavimo galėjo netekti per 100 stojusiųjų. Pirminiais Studentų sąjungos pastebėjimais, per šių metų priėmimą labiausiai nukentėjo tie, kurie bendrojo lavinimo mokyklas baigė prieš metus, tačiau ryžosi perlaikyti bent vieną brandos egzaminą ir tuomet dalyvauti bendrajame priėmime. Dalies šių stojusiųjų galutiniai brandos egzaminų rezultatai nebuvo įtraukti į bendrąją norinčiųjų stoti duomenų bazę. Dėl to už egzaminą sistema automatu skyrė nulius. Taip šių žmonių galimybės įstoti į valstybės finansuojamą vietą sumažėjo iki minimumo.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: