(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Šalies biofarmacijos lyderė „Sicor Biotech” / TEVA baigė įgyvendinti vieną didžiausių praėjusių metų farmacijos pramonės investicinių projektų Lietuvoje – modernios gamybos plėtrą. Šis projektas, pritraukęs Lietuvai 23 mln. litų užsienio investicijų, bendrovei leis du kartus išplėsti vaistinių preparatų gamybą, o šaliai – padidinti aukštųjų technologijų eksportą.

„Europos Sąjungos ir grupės TEVA lėšomis finansuotas projektas buvo įgyvendintas per itin trumpą laiką – vos per metus. Užbaigus modernios gamyklos plėtrą jau netrukus Lietuvos biofarmaciniai produktai, skirti onkologinėmis ligomis sergantiems ligoniams, pasieks naujas tarptautines rinkas ir padės mums išplėsti savo produktų eksportą du kartus”, – sakė „Sicor Biotech” / TEVA Baltics generalinis direktorius prof. Vladas Algirdas Bumelis. Pasak jo, taip pat itin svarbu, jog išplėsta gamykla ne tik padidins aukštos pridėtinės vertės produktų gamybos apimtis, bet ir pagerins darbo sąlygas darbuotojams. Nauja gamybos linija padėjo sukurti 13 naujų darbo vietų specialistams.

„Šis projektas dar vienas žingsnis į mūsų siekį tapti Baltijos ir Šiaurės šalių aukštųjų technologijų centru. Esame orientuoti į aukštųjų technologijų paslaugų ekonomiką, todėl tikimės, kad tokie sėkmingi pavyzdžiai kaip šis paskatins užsienio investuotojus imtis naujų projektų šioje srityje,” – sakė Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, oficialiai atidaręs išplėstą gamyklą.

Pasak Ministro Pirmininko, tai taip pat sėkmingas projektas kalbant apie užsienio investicijų pritraukimą ir europinių lėšų panaudojimą. Trečdalis gamyklos plėtrai reikalingos sumos buvo finansuojama iš ES struktūrinių fondų, likusi dalis – TEVA Pharmaceutical Ltd grupės, kuriai priklauso „Sicor Biotech”, lėšos. Iš viso į „Sicor Biotech” / TEVA gamybos plėtrą investuota 23 mln. litų. Įmonė skaičiuoja, kad investuotos lėšos Lietuvai jau per artimiausius dvejus metus sugrįš per sumokėtą pelno ir kitus mokesčius valstybei.

Prof. V. A. Bumelis sakė, jog plėsti gamyklos pajėgumus buvo nuspręsta dėl išaugusios produktų, ypatingai onkologiniams ligoniams skirto filgrastimo, paklausos: „Mūsų gaminami vaistai įregistruoti Europos Sąjungoje, Šveicarijoje, Rusijoje, Izraelyje bei Brazilijoje. Išplėtę gamybą, galėsime ne tik patenkinti smarkiai išaugusią paklausą mūsų esamose rinkose, bet ir plėstis į JAV, Australijos, Japonijos ir kitas. Planuojame, kad jau 2012 metais mūsų gamybos apimtys išaugs dvigubai”, – sakė prof. V.A.Bumelis. Planuojama, jog 2012 metais įmonės eksporto apimtys viršys 85 proc. visos produkcijos.

Ūkio ministras Dainius Kreivys akcentavo, jog biotechnologijų sektoriuje kuriama pridėtinė vertė yra penkis- septynis kartus didesnė nei tradicinėje pramonėje, todėl tokie Europos Sąjungos ir užsienio investuotojų lėšomis finansuoti projektai itin naudingi šalies ekonomikai skatinti.

„Sicor Biotech” bendrovė turi aukštos kvalifikacijos specialistus, sugebančius kurti ir gaminti naujus biofarmacinius produktus, atitinkančius aukščiausius europinius standartus. Dėl sėkmingos veiklos įmonė užima svarbią vietą mūsų grupės biofarmacijos sektoriuje, o Lietuvos rinka potencialiai yra tarp vienų patraukliausių svarstant tolesnius plėtros projektus šioje srityje”, – sakė atidarymo renginyje dalyvavęs TEVA grupės viceprezidentas dr. Ram Petter.

Gamyklos plėtrą aukštųjų technologijų įmonė vykdė taip pat moderniai. Moduliniu principu ant jau paruoštų pamatų buvo sumontuoti užsienyje sukonstruoti, pagaminti ir „Sicor Biotech” specialistų patikrinti moduliai – pastato dalys – su juose jau instaliuota technologine įranga. Vėliau prie jų buvo prijungtos reikalingos sistemos. Tokiu būdu gamykla buvo sustabdyta rekonstrukcijai tik 6 savaitėms, o projektas įgyvendintas per neįtikėtinai trumpą laiką.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: