(c) wikimedia commons archyvo nuotr.

Turinti daug naftos, tačiau skurdo kamuojama Angolos sostinė yra brangiausias pasaulio miestas, rodo naujausias pragyvenimo išlaidų tyrimas. Tyrimas taip pat atskleidė, kad ir kiti besivystančios Afrikos ir Azijos miestai yra tarp pasaulio brangiausių.

Luanda aplenkė Japonijos sostinę ir įsitvirtino pirmoje pozicijoje, o Tokijas nukrito į antrą vietą. Trečioje
vietoje atsidūrė Čado sostinė Ndžamena.

Tyrimas, kuris apima 214 miestus penkiuose žemynuose ir vertina daugiau nei 200 vienetų (būsto, transporto, maisto, drabužių, buities prekių ir pramogų) santykines kainas kiekviename mieste, atskleidė, kad pragyvenimo kaina besivystančiuose miestuose šiuo metu yra didesnė nei Vakarų miestuose.

Pasak tyrimą atlikusios grupės Mercer vyresniosios tyrėjos Nathalie Constantin , daugelis žmonių mano, kad pragyvenimas besivystančiose šalyse yra pigus, tačiau ten dirbantiems emigrantams tai neatrodo tiesa. N. Constantin pridūrė, kad kai kuriuose Afrikos miestuose pragyvenimo kaina gali būti ypatingai didelė, ypač patikimo ir saugaus būsto.

Remiantis tais pačiais kriterijais Oslas atsidūrė 11 vietoje, Milanas 15, Londonas ir Paryžius užėmė 17 vietą. Pigiausias miestas Europoje – Albanijos sostinė Tirana.

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: