(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai turgavietėse patikrino braškių saugos, kokybės ir ženklinimo reikalavimų atitikimą teisės aktams. Prasidėjus prekyba braškėmis sezonui, per šių metų birželio mėnesį atlikta 120 patikrinimų, kurių metu buvo patikrinta 4 355kgbraškių. Pusė patikrintų uogų buvo atvežtos iš Lenkijos.

Patikrinus daugiausiai buvo nustatyta ženklinimo pažeidimų. Netinkamai paženklintų uogų rasta 634 kg (14%). Dažnai buvo prekiaujama visai neženklintomis uogomis, prekiautojai, parduodantys lietuviškas uogas, negalėjo pateikti braškių atitikties deklaracijų. Prekybos atvejų be įsigijimą patvirtinančių dokumentų nustatyta – 47 kg (1,1%). Nekokybiškos produkcijos beveik nerasta.

14 mėginių braškių (6 mėginiai lenkiškų, 3 ispaniškų, 2 olandiškų, 1 turkiškų ir 2 lietuviškų) buvo atrinkti laboratoriniams tyrimams dėl pesticidų likučių nustatymo. Ištirtuose mėginiuose pesticidų likučiai neviršijo didžiausių leistinų koncentracijų. 6 mėginiai lenkiškų braškių buvo atrinkti dėl mikrobinio užterštumo (Escherichia coli ir koliforminėms bakterijoms nustatyti). Mikrobinio užterštumo nerasta, visi braškių mėginiai buvo švarūs.

Braškių sezonas tik įpusėja, todėl Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir toliau vykdys realizuojamų braškių kontrolę rinkoje. Nustačius, kad braškės yra nesaugios, neatitinka kokybės ar prekybos standartų reikalavimų, bus draudžiama jas pardavinėti.

Lietuvos Respublikos Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: