(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Ugniagesiai su nerimu laukia dar vieno ilgojo šventinio savaitgalio, nes per keturis Kovo 11-osios laisvadienius gaisrai pasiglemžė penkių gyventojų gyvybes. Be to, šiemet liepsnose ir dūmuose jau žuvo 88 žmonės (pernai per tą patį laikotarpį – 74), o 70 gyventojų (47) buvo traumuoti. Pagrindinės tragiškų gaisrų priežastys – neatsargus rūkymas ir elgesys su ugnimi, dažniausiai apsvaigus nuo alkoholio.

Kad artėjančio didžiojo Prisikėlimo šventė ir laisvalaikio dienos praeitų sklandžiai bei išvengtume naujų aukų, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų atsargiau elgtis su ugnimi, nerūkyti lovose, nepalikti be priežiūros mažamečių vaikų, jokiu būdu nelipti ant dar kai kurių vandens telkinių esančio ledo. Tuo pačiu primename: prieš išvykdami iš namų, nepamirškite išjungti iš elektros tinklo elektrinių, šildymo prietaisų, nepalikite perkaitintos ar besikūrenančios krosnies, patikrinkite, ar išjungtos dujos.

Kita opi pavasario problema – pernykštės žolės deginimas. Šiemet ugniagesiams jau teko gesinti daugiau kaip 300 žolės gaisrų, nuniokojusių daugiau kaip 420 hektarų. Nors prasidėję lietūs ir pristabdė tokių gaisrų protrūkį, tačiau kaip rodo kasmetė patirtis, pavasarį ugniagesiams gelbėtojams dažniausiai tenka gesinti būtent tokius gaisrus. Tad Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas dar kartą prašo gyventojų nedeginti pernykštės žolės, o pastebėjus tokius gaisrus, nepraeiti abejingai pro šalį, bet pasistengti patiems juos užgesinti, nelaukiant, kol liepsna išplis į didesnius plotus. Liepsnojančią žolę nedideliame plote lengvai galima užgesinti užplakant liepsną medžių šakomis ar užtrypiant ją kojomis, o jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks susidoroti, tuojau pat kvieskite ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: