Kaunas.lt nuotr.

Šiemet planuojama sutvarkyti Rotušės aikštės kampe, prie Kauno kunigų seminarijos, stovinčio vyskupo Motiejaus Valančiaus paminklo prieigas.

„Šiuo metu paminklas stovi tiesiog ant važiuojamosios kelio dalies. Po aplinkos sutvarkymo darbų, jis bus pakeltas, aplink jį išklotos trinkelės, pastatyti stulpeliai, juos jungs grandinės, bus suformuotas šaligatvis”, – apie paminklo prieigų sutvarkymo darbus pasakojo Kauno miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Dainius Ratkelis.

Architektų Leonardo Vaičio ir Algimanto Sprindžio paminklo aplinkos sutvarkymo projektas sulaukė ir Kultūros vertybių apsaugos departamento, ir Kauno arkivyskupijos pritarimo. Jo įgyvendinimui LR Vyriausybė yra skyrusi 50 tūkst. Litų.

Artimiausiu metu planuojama vykdyti viešuosius pirkimus, po kurių bus pasirašyta sutartis ir prasidės realūs paminklo aplinkos tvarkymo darbai. Juos planuojama baigti iki 2013 m., kai bus švenčiama Žemaitijos krikšto sukaktis.

Paminklas vyskupui 2005 m. Rotušės aikštės prieigose buvo pastatytas paminklo autoriaus Leonas Žuklio, mecenato Rimvydo Sidrio ir Kauno arkivyskupo Sigito Tamkevičiaus pageidavimu.
Žemaičių vyskupas, kovotojas už lietuvišką spaudą ir tautos blaivybę, rašytojas, „Palangos Juzės” autorius Motiejus Valančius savo paskutiniuosius gyvenimo metų praleido Kaune (1864-1875). Čia jis vienuolika metų rezidavo, aktyviai užsiėmė ne tik ganytojiška, bet ir lietuvybės išsaugojimo, uždraudus lietuvišką spaudą, veikla, čia mirė ir buvo palaidotas.

Renata Bartusevičiūtė

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: