(c) Stock.xchng arcyvo nuotr.

Kasmet pasaulyje gripu serga 3 milijonai žmonių. Trečdalis susirgusių šia liga miršta. „Ruduo – tinkamiausias laikas skiepytis nuo pavojingos ligos – gripo, kad organizme spėtų susidaryti reikiamas imunitetas“ – perspėja Dainavos poliklinikos gydytoja Aldona Tamulevičienė.

Skiepai – tai 70 – 95 proc. patikima organizmo apsauga, kuri padeda išvengti ligos ir sudėtingų gripo komplikacijų. Kiekvienais metais gripą sukelia vis kitas virusas, dėl to skiepytis reikia kasmet. „Deja, Lietuvoje labai mažas procentas žmonių, kurie skiepijasi. Tai sudaro tik 7-8 proc. šalies gyventojų. Dėl to kasmet susiduriame su pasikartojančiomis gripo epidemijomis. Skiepai padeda pažaboti ligos plitimą ir apsaugo nuo gripo komplikacijų. Todėl labai svarbu, kad kuo daugiau žmonių ateitų skiepytis ir apsisaugotų nuo šios klastingos ligos“ – kalbėjo Kauno Dainavos poliklinikos slaugytoja Alma Mykolaitienė.

Nemokamai skiepijami prie poliklinikos prisirašę pacientai, kurie yra vyresni nei 65 metų amžiaus arba serga lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis ar lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais. Gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose bei sveikatos priežiūros darbuotojai taip pat skiepijami nemokamai. Visiem kitiem poliklinikos pacientams skiepų profilaktika yra mokama. Vienos vakcinos kaina 24,97 Lt. Gydytojai tikina, kad tai nedidelė suma, palyginus su išlaidomis, kurias tenka išleisti vaistams.

Dainavos poliklinikos pacientai skiepijami prancūzų firmos vakcina. Ši vakcina skirta gripo profilaktikai ir asmenims, kuriems padidėjusi gripo komplikacijų rizika. Norintys skiepytis turi kreiptis pas Dainavos poliklinikos šeimos ar vidaus gydytojus. Mažuosius skiepams nukreips vaikų gydytojai. Paskubėkite apsaugoti save ir savo artimuosius nuo gripo bei jo sukeliamų komplikacijų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: