© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas buvo informuotas, kad Maskvos siunčiamos humanitarinės pagalbos kolonos sunkvežimiai pradeda važiuoti į Ukrainos rytinį Luhansko miestą, kuriame Kijevo vyriausybės pajėgos kaunasi su prorusiškais separatistais, naujienų agentūra RIA penktadienį citavo Kremliaus atstovą Dmitrijų Peskovą.

Tuo tarpu vienas naujienų agentūros AFP žurnalistas nurodė, kad pirmieji 10 sunkvežimių, priklausančių prieštaringai vertinamai Rusijos pagalbos kolonai, penktadienį įvažiavo į Ukrainos teritoriją, tačiau sustojo tos šalies muitinės patikros zonoje.

Tuo tarpu Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Maskva pavargo laukti Kijevo leidimo, kad ta kolona galėtų įvažiuoti į konflikto krečiamą teritoriją, pridūrusi, kad sunkvežimiai pradeda judėti sukilėlių tvirtovės Luhansko link.

“Vis naujų dirbtinių reikalavimų ir dingsčių kėlimas jau tapo pasityčiojimu. Negalima toliau kęsti tokią betvarkę, atvirą melą ir nesugebėjimą susitarti. Visos priežastys vilkinant pagalbos gabenimą žmonėms humanitarinės katastrofos rajone jau išsemtos. Rusijos pusė priėmė sprendimą veikti. Mūsų kolona su humanitarinės pagalbos kroviniu pradeda judėti Luhansko link”, – sakoma URM tinklalapyje paskelbtame pranešime.

Ministerija taip pat pagrasino, kad Maskva imsis veiksmų dėl bet kokių galimų provokacijų prieš tą koloną.

“Perspėjame dėl bet kokių mėginimų sužlugdyti šią išimtinai humanitarinę misiją, kuriai buvo seniai ruošiamasi – visiškai skaidriai ir bendradarbiaujant su Ukraina bei TRKK (Tarptautiniu Raudonojo Kryžiaus Komitetu). Atsakomybė už galimų provokacijų prieš humanitarinė koloną visiškai teks tiem, kas yra pasiruošę toliau aukoti žmonių likimus dėl savo ambicijų ir geopolitinių užmojų, šiurkščiai pažeisdami tarptautinės humanitarinės teisės normas ir principus”, – sakoma pranešime.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: