(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Kauno miesto savivaldybės tarybai liepos mėnesį priėmus sprendimą dėl atliekų išvežimo, gyventojai buvo skatinami skubiau pasirašyti sutartis dėl atliekų išvežimo, nes nesudariusių minėtų sutarčių, už atliekų išvežimą reikės mokėti brangiau.

Liepos mėnesį daugiau kaip 2500 individualių namų savininkų Kaune neturėjo sutarčių dėl atliekų išvežimo. Per tris mėnesius su UAB „Kauno švara“ atliekų tvarkymo sutartis pasirašė 3075 klientai. Iš jų 800 – individualių namų savininkai.

„Tai akivaizdžiai rodo, kad Tarybos sprendimas buvo reikalingas ir pasiteisino. Tikimės, kad kauniečiai ir toliau rūpinsis miesto švara, o su atliekomis atsikratys tik teisėtais būdais ir neteršdami aplinkos“, – sakė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Dauguma individualių namų savininkų, sudariusių sutartis su „Kauno švara“, moka pagal faktinį atliekų išvežimą ir toliau mokės pagal sutartį. Nesudarę sutarčių su „Kauno švara“ turės mokėti pagal atliekų susikaupimo normą, o tai kainuos brangiau, todėl šie individualių namų savininkai turėtų paskubėti sudaryti sutartis.

Individualaus namo, kurio naudingas plotas yra 100 kv. m., savininkas pagal susikaupimo normą mokės 25 litus, jei namas 150 kv. m. ploto ar didesnis – mokės 37,5 lito per mėnesį.

Privačių namų savininkus, dar neturinčius atliekų tvarkymo sutarčių su UAB ,,Kauno švara“ kviečiame atvykti adresu Statybininkų g. 3, Kaunas (įėjimas iš S.Žukausko g.), II aukštas, sutarčių skyrius. Telefonai pasiteirauti: sutarčių skyrius (37) 38 69 73, nemokamas kokybės numeris 8 800 22900.

Taip pat primename, kad pagal šį tarybos sprendimą, kuris įsigaliojo nuo š.m. spalio 1 d., vieno ir dviejų butų namų savininkams, neturintiems atliekų tvarkymo sutarties su UAB ,,Kauno švara”, mokestis už buitinių atliekų išvežimą bus skaičiuojamas nuo buto naudingo/bendro ploto.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: