(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

2010 m. III ketvirčio užimtumo ir laisvų darbo vietų rodikliai rodo, kad Lietuvoje įvyko darbo rinkos ciklo lūžis – Beveridžo kreivė pakeitė kryptį. Toks ankstyvas darbo rinkos kilimas yra neįprastas, nes darbo rinkos rodikliai paprastai ima gerėti tik praėjus dvejiems metams nuo bendrojo vidaus produkto augimo pradžios.

Beveridžo kreivė, rodanti darbo rinkos būklę, patikimo išankstinio rodiklio reputaciją įgijo, kai pirmoji pranešė apie artėjantį ūkio nuosmukį. Beveridžo kreivės pokyčiai 2007 metų pabaigoje buvo pirmi išankstiniai duomenys, patikimai įspėję apie ūkio ciklo lūžį ir artėjančią nuosmukio pradžią Lietuvoje, o taip pat ir kitose Baltijos šalyse.

Beveridžo kreivės pokyčius Lietuvoje lėmė išaugusi darbo vietų pasiūla ir didesnis užimtumo lygis. Šių metų III ketvirtį, palyginti su prieš tai buvusiu ketvirčiu, laisvų darbo vietų skaičius (neatsižvelgus į sezoniškumą) Lietuvoje išaugo net 36 proc. (prieš metus – mažėjo 5,1 proc., prieš dvejus metus – augo 11,8 proc.).

Palyginti su prieš tai buvusiu ketvirčiu, užimtumo lygis (neatsižvelgiant į sezoniškumą) 2010 m. III ketvirtį Lietuvoje išaugo 1,8 proc. punkto (paskutinį kartą panašus ketvirtinis augimas užfiksuotas tik 2007 m. II ketvirtį – 1,5 proc. punkto).

Rekomenduojame

Ši informacija yra tinlalapio marketnews.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik gavus autorių sutikimą

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: