© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

“Džentelmeno meilės ir nužudymo vadovas” (A Gentleman’s Guide to Love and Murder) sekmadienį per teatro apdovanojimų “Tony” 68-ąją ceremoniją Niujorke buvo paskelbtas geriausiu miuziklu, o geriausiais aktoriais buvo pripažinti Neilas Patrickas Harrisas (Nilas Patrikas Harisas), Bryanas Cranstonas (Brajenas Kranstonas), Audra McDonald (Odra Makdonald) ir Jessie Mueller (Džesi Miuler).

Metų miuziklas “Džentelmeno meilės ir nužudymo vadovas” pasakoja apie vyrą Eduardo VII laikų Anglijoje, kuris sužino, kad yra devintas žmogus eilėje į šeimos turtą, ir susiruošia nužudyti aštuonis prieš jį esančius žmones.

Miuziklas turėjo 10 – daugiausiai – nominacijų ir sekmadienį pelnė keturis apdovanojimus, tarp jų – geriausio režisieriaus ir geriausių kostiumų.

40 metų aktorius, dainininkas ir prodiuseris N.P.Harrisas, kuris yra keturis kartus vedęs “Tony” ceremoniją, buvo apdovanotas už dainininko transgenderio Rytų Vokietijoje vaidmenį miuzikle “Hedwig and the Angry Inch”, kuris taip pat gavo “Tony” už geriausią miuziklo atgaivinimą.

44 metų A.McDonald pateko į istoriją – ji su ašaromis akyse atsiėmė precedento neturintį šeštą “Tony”, šį kartą – už pagrindinį Billie Holiday (Bili Holidėj) vaidmenį pjesėje “Lady Day at Emerson’s Bar and Grill”.

Ji yra pirmoji, gavusi šešis “Tony” už vaidybą, ir pirmasis žmogus, laimėjęs visose keturiose vaidybos kategorijose.

B.Cranstonas geriausiu pagrindinio vaidmens atlikėju buvo paskelbtas už savo debiutą Brodvėjuje – buvusio JAV prezidento Lyndono B.Johnsono (Lindono B.Džonsono) įkūnijimą šių metų geriausios pjesės apdovanojimu pagerbtoje “All the Way”.

Po atkaklios kovos “Tony” geriausios pagrindinės miuziklo aktorės kategorijoje atiteko 31 metų J.Mueller, už jos vaidmenį miuzikle “Beautiful: The Carole King Musical” pagal amerikiečių dainininkės Carole King (Kerol King) gyvenimą.

Ceremoniją Niujorko salėje “Radio City Music Hall” vedė aktorius Hugh Jackmanas (Hju Džekmanas), joje pasirodė tokios žvaigždės kaip Bradley Cooperis (Bradlis Kuperis), Kevinas Baconas (Kevinas Beikonas), Lucy Liu (Liusi Liu), Clintas Eastwoodas (Klintas Istvudas), Ethanas Hawke’as (Itanas Hokas), Gloria Estefan (Glorija Estefan), Tina Fey (Tina Fėj) ir Patti LaBelle (Pati LaBel).

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: